دیدار دادستان کل کشور با دادستان کل کشور چین/ پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک برای پیگیری مسائل حقوقی و قضایی

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، حجت الاسلام و المسلمین موحدی که به منظور شرکت در بیست و یکمین اجلاس دادستان‌های کل عضو سازمان همکاری شانگهای به کشور چین سفر کرده است عصر امروز با یینگ یانگ دادستان کل چین دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دادستان کل کشور با قدردانی از دعوت و میزبانی این اجلاس مهم توسط کشور چین گفت: کشور ایران و چین دو کشور مهم منطقه بوده و در موضوعات مختلف دارای نگاه و سیاست مشترک هستند.

وی گفت: سفر رئیس جمهور ایران به کشور چین و نیز عضویت ایران به عنوان عضو اصلی سازمان همکاری شانگهای نقطه عطفی در تاریخ روابط دو کشور داشته و موجب تقویت همکاری ها و بهبود مناسبات خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی با بیان اینکه جایگاه دو کشور درعرصه بین المللی ایجاب می کند که روابط فیمابین در همه زمینه ها تقویت گردد گفت: این دیدار را در راستای بهبود همکاری‌های حقوقی و قضایی می‌دانیم.

دادستان کل کشور افزود: در عرصه بین الملل کشور ایران و چین دارای منافع مشترک بسیاری هستند که با تعمیق روابط حقوقی و قضایی می‌توان از این منافع در مقابل هجمه‌ها و فشارهای سیاسی، اقتصادی و قضایی به بهترین شکل محافظت نمود.

وی با بیان اینکه کشور ایران یکی از قربانیان اصلی تروریسم است گفت: معتقد هستیم اگر می خواهیم در منطقه به دنبال صلح پایدار و امنیت کافی باشیم لازم است کشورهای منطقه به ویژه دو کشور ایران و چین با همکاری خود با تروریسم و افراط گرایی مبارزه کنند.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی در پایان پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک فیمابین برای پیگیری مسائل حقوقی و قضایی را مطرح نمود.

گفتنی است در این دیدار دادستان کل کشور چین ضمن خوشامدگویی به هیات عالی قضایی ایران با ابراز خشنودی از برگزاری این دیدار تعمیق روابط دو جانبه را مورد تاکید قرار داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا