دیدار اعضای شورای شهر تهران با دادستان کل کشور

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، جمعی از اعضای شورای شهر تهران به ریاست مهندس مهدی چمران با حضور در دفتر دادستان کل کشور با حجت الاسلام و المسلمین موحدی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار دادستان کل کشور ضمن قدردانی از تلاش‌ها و خدمات صورت گرفته در بهبود وضعیت شهری و خدمت رسانی بهتر به مردم گفت: بین وظایف و تکالیف شهرداری‌ها و دادستانی کل به ویژه در حوزه حقوق عامه مشترکات زیادی وجود دارد و امیدواریم این دیدار و نشست‌های بعدی در نهایت موجب گره گشایی از مسائل و مشکلات و جلب رضایت مردم گردد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی با این پیشنهاد که لازم است جلسات و نشست‌های تخصصی بین دادستانی کل و شورای شهر تهران به صورت منظم، هدفمند و برنامه ریزی شده دنبال گردد گفت: معتقد هستیم هرکاری که در آن مشکلی از مردم برطرف شده و موجب تسهیل در روند خدمت به مردم شود باید مورد توجه قرار گیرد. در مسائل شهری و مدیریت شهری نقش دادستان‌های سراسر کشور یک نقش جلوبرنده و برطرف کننده موانع است که لازم است به صورت تخصصی بر این موضوع تمرکز گردد.

خبر دیگر اینکه: وزیر ارتباطات با دادستان کل کشور دیدار و گفت‌وگو کرد

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات و مسائل در حوزه شهری را می‌توان با بهره گیری از ظرفیت دادستان‌ها و معاونین حقوق عامه ایشان برطرف کرد گفت: جناب آقای ترکی که معاون پیگیری حقوق عامه دادستانی کل هستند یک ظرفیت خوب برای این همکاری و رفع موانع در سطح کلان هستند که تاکید داریم این تعامل و هم‌افزایی بین دستگاهی همچون گذشته ادامه یابد.

دادستان کل کشور افزود: بسیاری از پرونده های مربوط به شورای شهر و شهرداری ها که در دیوان عدالت اداری و دیگر بخش های قوه قضاییه مطرح رسیدگی است را می‌توان با میانجی‌گری و صلح و سازش برطرف نمود. اگر این نگاه میانجی‌گرانه در بین اصحاب دعوا تقویت شود بسیاری از پرونده‌های موجود مختومه خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی نگاه به مسائل پیشگیرانه را امری حیاتی در حوزه وظایف و تکالیف شورای شهر و شهرداری دانست و گفت: تشکیل پرونده‌های مختلف حقوقی و قضایی مولود بی‌توجهی به مسائل پیشگیرانه است. معتقد هستیم همه ما در حوزه وظایف و اختیارات خود باید مسئله پیشگیری را در مرکز توجهات قرار داده و قبل از هر اقدامی به پیوست پیشگیرانه آن توجه نماییم.

خبر بعدی: دادستان کل کشور: تدابیر پیشگیرانه و اعمال وظیفه مقتدرانه فراجا ستودنی است

وی تعامل و همکاری بین دستگاهی را امری مطلوب و موجب رفع گرفتاری‌های مردمی عنوان کرد و گفت: باید تعامل و هم‌افزایی بین شهرداری‌ها و دادسراها تقویت شده و نگاه به حل مشکلات یک نگاه فرادستگاهی باشد. ثمرات و فوائد این تعاملات به نفع مردم، دستگاه‌ها و نهایتا نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و شاهد بر این ادعا اقدامات خوب صورت گرفته بین شهرداری تهران و دستگاه قضایی است که موجب کاهش آمار ساختمان‌های ناایمن و نیز رفع تصرفات غیرقانونی منطقه خلازیر شده است.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

دادستان کل کشور در بخش پایانی سخنان گفت: هر اقدامی هرچند اگر کوچک و ساده هم بنظر برسد در افزایش امنیت روانی مردم موثر بوده و امیدواری به بهبود مسائل و مشکلات را تقویت می کند، لذا ما در دادستانی کل به صورت کلان و معاونت حقوق عامه ما به صورت جزئی و مصداقی آماده هرگونه همکاری و تعامل با شورای شهر تهران و شهرداری هستیم که بتوان با احصاء مشکلات و مسائل مشترک گامی رو به جلو در جهت رفع مشکلات مردم برداریم.

گفتنی است در این دیدار مهندس چمران و هیات همراه به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته و فعالیت های در دست اجرای شورای شهر تهران پرداختند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا