دولت برای پرداخت معوقات بیمه‌ها کمک کند

به گزارش امیدرسان؛ دکتر محمدرضا ظفرقندی در همایش معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و مدیران کل بیمه سلامت و در مراسم رونمایی از سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک، اظهار کرد: خوشحالم که امروز نقطه عطفی در نظام سلامت کشور رقم می‌خورد. در عین حال معتقد هستم که هرچقدر منابع داشته باشیم باز هم انضباط مالی باید وجود داشته باشد. به عنوان مثال کشورهایی که چندین برابر ایران منابع دارند هم به روش ما عمل نمی‌کنند. ما می‌توانیم در یک نسخه، دو بار ام آر آی بنویسیم. نسخه‌نویسی الکترونیک قدم بزرگی در راستای ایجاد انضباط مالی در حوزه سلامت است و کمک می‌کند که آمار درست در دست داشته باشیم.

وی ادامه داد: در عین حال نظام پزشکی می‌تواند با اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک، انضباطی را هم برای جامعه پزشکی ایجاد کند. نظام پزشکی قطعا با تمام توان در این برنامه هم در جهت اجرا و هم در جهت فرهنگ‌سازی کمک می‌کند.

رییس سازمان نظام پزشکی اظهار کرد: اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک به فرهنگ‌سازی هم در جامعه پزشکی و هم در میان مردم نیاز دارد و ما با تمام توان در اجرای آن کمک می‌کنیم. قطعا شروع کار با مشکلاتی همراه است. ما می‌توانیم در بحث اجرای نظام ارجاع، هماهنگی انجمن‌های علمی و پزشکان عمومی کمک کنیم. در عین حال امیدوارم در اجرای سیاست‌ها به سمت اقدامات تشویقی رویم. در حال حاضر قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده که امیدواریم در شورای نگهبان رد شود و آن این است که به ازای هر نسخه مقداری از پزشک کسر شود، اما این اقدامات درست نیست برای ایجاد فرهنگ باید سیاست‌های تشویقی قرار داد.

ظفرقندی همچنین بیان کرد: در عین حال از دولت می‌خواهم که برای پرداخت معوقات بیمه‌ها کمک کند. البته دکتر شریعتمداری قول دادند که تا پایان سال دو پرداختی خوب داشته باشند و خواهش می‌کنیم بیمه سلامت هم در این زمینه کمک کند.

رییس سازمان نظام پزشکی اظهار کرد: در عین حال دکتر نمکی هم قول داده‌اند که تا پایان سال وضعیت تعرفه‌ها را اعلام کنند که این اقدام گام بسیار خوبی در راستای انضباط مالی است و امیدواریم این اتفاق بیفتد تا مشکلات جامعه پزشکی در آینده کمتر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا