دادستان کل کشور: مشارکت حداکثری در انتخابات موجب عزتمندی کشور خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، در سالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه سلام الله علیها مراسم جشنی با حضور حجت الاسلام و المسلمین موحدی برگزار و از کارکنان خانم مجموعه دادستانی کل با اهدای هدیه‌ای تجلیل بعمل آمد.

در این مراسم دادستان کل کشور با تبریک میلاد پرخیر و برکت حضرت زهرا (س) و همچنین سالروز تولد حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: این مناسبت‌های فرخنده را خدمت همه شما همکاران محترم تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت روزافزون شما را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

وی گفت: مناسبت دارد که در سالروز شهادت شهید سرافراز سردار حاج قاسم سلیمانی یاد و خاطره تمامی شهدا را گرامی بداریم و بدانیم که امنیت و آرامش امروز ما که می‌توانیم به راحتی سخن از شخصیت والای بانوی دو عالم حضرت صدیقه کبری (س) داشته باشیم مرهون رشادت‌ها و جان افشانی‌های این عزیزان است.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی به بیان شخصیت برجسته حضرت زهرا (س) پرداخت و گفت: در حقیقت عظمت مقام معنوی حضرت زهرا سلام الله علیها را کسی نمی‌تواند درک کند چون شناخت این مقام در حد توان انسان‌های عادی نیست.

نسب و حسب حضرت زهرا (س) بی بدلیل است

دادستان کل کشور اظهار کرد: زمانی که بخواهند فردی را معرفی کرده و به بیان شخصیت او بپردازند و به نوعی جایگاه او را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهند به دو شاخصه اصلی او توجه می‌کنند. اولین شاخصه نسب فرد و دومین شاخصه حسب او می‌باشد.

وی توضیح داد: ‌حَسَب و نَسَب، دو واژه ناظر به شرافت اخلاقی و تبار انسان می‌باشد. مقام حضرت فاطمه سلام الله علیها به گونه‌ای است که در هر دو شاخصه در اوج افتخار و لیاقت قرار دارند؛ چراکه از حیث نسب به پدر و مادر بزرگوارشان که خاتم الانبیاء و خدیجه کبری هستند نسبت دارند و از حیث حسب باید به صورت خلاصه گفت که شان نزول سوره کوثر، آیه تطهیر، آیه مودت و آیه اطعام و احادیثی چون حدیث بَضعه در فضیلت حضرت فاطمه (س) می باشد.

خبر دیگر اینکه: در 9 دی مردم آتش فتنه را خاموش کردند/حفظ استقلال سیاسی کشور هزینه دارد

حجت الاسلام و المسلمین موحدی به برخی ویژگی‌های شاخص این بانوی بزرگوار اشاره کرد و گفت: ایشان در بین اهل بیت علیهم السلام از یک جایگاه و شان بسیار فاخری برخوردار هستند به گونه ای که در روایات داریم که پیامبر (ص)، حضرت فاطمه (س) را برترین زن در دو عالم معرفی کرده و خشم و خشنودی او را خشم و خشنودی خداوند دانسته است.

دادستان کل کشور کسب رضایت الهی را هدف غایی حضرت سیدة نساء العالمین عنوان کرد و گفت: ایشان در تمامی لحظات عمر با برکت خویش لحظه ای از یاد و ذکر خداوند متعال غافل نبوده و هرچه داشته‌اند را متعلق به خداوند کریم می‌دانستند.

عزت اسلام و رهایی از تفرقه در گرو اطاعت از خاندان اهل بیت (ع) است

وی در ادامه به بخش‌هایی از خطبه فدکیه اشاره کرد و گفت: حضرت ام ابیها (س) در خطبه فدکیه اینگونه اظهار می دارند که خداوند اطاعت ما خاندان را برای نظم یافتن ملت‌ها و امامتمان را برای رهایی از تفرقه و جهاد را برای عزت اسلام و صبر را برای کمک در به دست آوردن پاداش قرار داد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی افزود: اگر می‌خواهیم که پیوسته کشوری سربلند و مستقل داشته و تحت ظلم مستکبران نباشیم باید مطیع و پیرو رسول گرامی اسلام و خاندان آن حضرت باشیم باشیم و راه نجات از تفرقه و کسب عزتمندی همانا در ادامه دادن مسیر و مکتب اهل بیت علیهم‌السلام می‌باشد.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) در این خطبه به ما می آموزند که جامعه ای دارای انسجام و همدلی خواهد بود که امامت و پیشوایی آنان را سر لوحه زندگی خود قرار دهد. مردمی که خاندان عصمت و طهارت را پیشوای خود قرار دهد از انسجام و وحدت ملی برخوردار بوده و دچار تشتت و تفرقه نخواهد شده و برکات الهی بر جامعه همدل نازل می شود.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی تصریح کرد: یکی از سفارشات مکرر ائمه علیهم السلام داشتن وحدت برای حفظ جامعه و نظام اسلامی است. چرا که با وحدت و مشارکت است که یک جامعه با نشاط و قوی خواهد شد.

مشارکت حداکثری در انتخابات موجب عزتمندی کشور خواهد شد

وی به اهمیت مشارکت در انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: وحدت و انسجام کشور ما اکنون در گرو همدلی و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی می باشد. اگر این مشارکت و همدلی در انتخابات وجود داشته باشد ایران اسلامی همچون گذشته در عرصه داخلی و بین المللی وجه و جایگاه عزتمندانه‌ای خواهد داشت.

خبر خوب قضایی: ۶۳ مددجوی زندانی استان کرمان آزاد می‌شوند

دادستان کل کشور با بیان اینکه دشمن به شدت در تلاش است که این مشارکت در سطح حداقلی‌اش باشد گفت: حضور پرشور در انتخابات آبی بر آتش فتنه انگیزی دشمن بوده و از استقلال سیاسی و آرمان‌های شهداء عزیز پاسداری می‌کند.

حضور در انتخابات وظیفه شرعی و ملی هر ایرانی است

حجت الاسلام و المسلمین موحدی حضور در انتخابات را یک وظیفه شرعی و ملی دانست و گفت: وقتی از دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمن مطلع بوده و بدانیم که دشمنان اسلام و اهل بیت (ع) از مشارکت پایین در انتخابات شاد خواهند شد هرگز به خود اجازه نخواهیم داد که دشمنان قسم خورده ایران عزیز خشنود شوند.

وی با بیان اینکه نباید برخی شرایط معیشتی و تنگناهای اقتصادی موجب فراموشی هدف اصلی و آرمانهای شهیدانمان شود گفت: طبیعی است که حفظ استقلال سیاسی کشور دارای هزینه است و تحریم‌های ظالمانه دشمن هم بخاطر ایستادگی عزتمندانه ایران در مقابل جریان زورگویی آنان است.

دادستان کل کشور گفت: سختی‌ها و مشکلاتی که بخشی از جامعه تحمل می کند برای حفظ عزت و استقلال ایران اسلامی است. در شرایط کنونی که چشم دنیا به انتخابات ایران دوخته شده است مشارکت حداکثری در انتخابات یک وظیفه بسیار مهمبرای هر واجد شرایط شرکت است که انشاء الله با مشارکت بالای مردم چشم حسودان و دشمنان این مملکت همچون گذشته کور خواهد گشت.

گفتنی است در پایان این مراسم دادستان کل کشور با اهداء لوح و هدیه از خواهران همکار در مجموعه تقدیر و تجلیل بعمل آورد.

امیدرسان رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا