دادستان کل کشور با دادستان کل فدراسیون روسیه دیدار کرد/ تاکید بر تعمیق روابط و دعوت از ایران برای حضور در اجلاس گروه بریکس

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، در جریان سفر حجت الاسلام و المسلمین موحدی به کشور چین، دادستان کل کشورمان با ایگور کراسنوف دادستان کل فدراسیون روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین موحدی، با اشاره به پیوندهای عمیق میان دو کشور و جایگاه روسیه در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران از همکاری‌ کشور روسیه در امور قضایی قدردانی نمود.

وی اشاره به برگزاری دومین نشست کارگروه مشترک مبارزه با جرم و جنایت در تهران، بر تشکیل نشست سوم تاکید کرده و گفت: دستاوردهای چنین نشست‌هایی کمک به توسعه همکاری‌ها در آینده در سطح منطقه و بین‌الملل خواهد بود.

تاکید بر همکاری ها به منظور حفاظت از دریای خزر

حجت الاسلام و المسلمین موحدی ادامه داد: تعمیق همکاری‌ها در حفاظت از محیط زیست دریای خزر یکی از موضوعاتی است که با کمک یکدیگر موجب ایجاد محیطی امن برای ساکنین حاشیه ای دریای خزر و همچنین موجودات زنده این دریا فراهم می نماید. قطعا همکاری دو کشور بزرگ ایران و روسیه در این زمینه می‌تواند باعث گردد کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان نیز در این زمینه همراهی مناسبی داشته باشند.

خبر دیگر اینکه: دادستان کل کشور جهت شرکت در اجلاس شانگهای عازم چین شد

دادستان کل کشور در ادامه به موضوع مبارزه با تروریسم هم پرداخته و گفت: همکاری دو کشور ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی می‌تواند کمک شایانی به حفظ امنیت و صلح کشورهای منطقه نماید. امیدورام بخش‌های مختلف مبارزه با تروریسم دو کشور تحت حمایت دادستانی‌های کل ایران و روسیه همکاری‌های گسترده ای با یکدیگر داشته باشند.

مبارزه با تحریم های آمریکا با گسترش روابط حقوقی و اقتصادی

اشاره به تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا و اروپا نسبت به دو کشور و اینکه همکاری فی‌مابین می‌تواند آنها را از ادامه این عادت غلط دور نماید موضوع دیگری بود که داستان کل کشور به آن اشاره کرد و گفت: دادستان‌های کل دو کشور می‌توانند با استفاده از جایگاه حقوقی و حقیقی خود شرایطی را فراهم نمایند تا روابط اقتصادی دو کشور از یک تعادل منطقی و رو به گسترش برخوردار گردد.

پیگیری رفع آلودگی رودخانه ارس، استرداد مجرمین و انتقال محکومین، توسعه همکاری‌های حقوقی و قضایی از دیگر محورهای این دیدار دو جانبه در حاشیه اجلاس بیست و یکم دادستان های کل کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای بود.

خبر دیگر اینکه: دادستان کل کشور وارد شی‌آن چین شد/ دیدار با دادستان کل چین و روسیه

گفتنی است در این دیدار دادستان کل فدراسیون روسیه ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم و اثرگذار در منطقه دانست و گفت: از برگزاری نشست های حقوقی وقضایی که موجب تعمیق روابط می گردد استقبال می‌نماییم.

وی با اشاره به اینکه درخصوص معاضدت قضایی، استرداد مجرمین و انتقال محکومین بین کشور ایران و روسیه موافقتنامه منعقد شده است گفت: روسیه خود را ملزم به رعایت مفاد این موافقتنامه ها دانسته و تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا همکاری‎‌های حقوقی و قضایی فیمابین ادامه داشته و توسعه یابد.

اسم کشور بدون نقطه + نام کشور بی نقطه

دعوت از دادستان کل ایران برای حضور در اجلاس گروه بریکس

قابل ذکر است در این دیدار، ایگور کراسنوف با اشاره به برگزاری نشست آتی گروه بریکس که در سال 2024 در کازان روسیه برگزار می گردد از دادستان کل ایران به منظور شرکت در این نشست دعوت بعمل آورد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا