دادستان کل کشور: به‌ زودی طرح کنترل هوشمند مجرمان سابقه‌دار اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، هجدهمین جلسه ستاد مرکزی کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار به صورت ارتباط تصویری برخط با حضور اعضا و به ریاست حجت‌الاسلام ‌و‌المسلمین موحدی برگزار شد.

در ابتدای این نشست دادستان کل کشور با تبریک ایام و اعیاد ماه مبارک رجب به فضیلت‌های این ماه اشاره کرد و برای بهره مندی ار فیوضات این ماه و ماه های پیش رو آرزوی توفیق نمود.

صیانت از امنیت روانی جامعه وظیفه مسئولین است

حجت الاسلام و المسلمین موحدی در ادامه به اهمیت کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار اشاره کرد و گفت: همه می‌دانیم که یکی از آسیب‌های وقوع جرائم، مخدوش شدن امنیت روانی جامعه است. ما باید با برنامه ریزی و مراقبت و انجام به موقع مسئولیت و اجرای صحیح و بهنگام قانون از وقوع هرگونه جرم پیشگیری کنیم.

به ویژه از جرائمی که امنیت روانی مردم را سلب می کند و در صورت وقوع جرم با احساس مسئولیت سریعا در کشف و برخورد انتظامی و قضایی اقدام نماییم.

دادستان کل کشور: شرکت در انتخابات حق و وظیفه آحاد ملت است

وی تصریح کرد: سرقت یکی از این دست جرائم است که البته مردم عزیز هم توجه دارند که اقدامات احتیاطی آنان در حفظ و نگهداری از اموال خود کمک بسیار زیادی در کاهش پرونده‌های ورودی به قوه قضاییه خواهد کرد.

کنترل مجرمان‌حرفه‌ای و سابقه‌دار امنیت اجتماعی و نظم عمومی را پایدار می‌کند

دادستان کل کشور گفت: از ثمرات تشکیل ستاد کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار در مرکز و استان ها و شهرستان ها  این است که بتوانیم امنیت روانی پایدار و مناسبی را برای مردم فراهم آوریم.

لذا با کنترل و ایجاد محدودیت‌های متناسب برای مجرمان‌حرفه‌ای و سابقه‌دار می‌توان سطح امنیت و رضایت عمومی در جامعه را ارتقاء داده و آرامش روانی مردم را افزایش داد.

برخورد با مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار در اولویت قرار گیرد

حجت الاسلام و المسلمین موحدی تخصصی بودن این ستاد جهت برخورد با مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار را از ویژگی‌های مهم این ستاد عنوان کرد و گفت: اگرچه حسب دستورالعمل همه مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار ذیل این ستاد قرار می‌گیرند اما لازم است برخورد با سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار در اولویت قرار گیرد.

چرا که جرم سرقت موجب می‌شود امنیت روانی جامعه به صورت مضاعف مورد خدشه قرار گرفته و آرامش روانی مردم را سلب نماید.

تاکید بر ارزیابی عملکردها

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: نکته دیگر که قابل توجه می‌باشد اینکه لازم است در مدتی که این دستورالعمل اجرایی شده نقاط ضعف و قوت آن شناسایی و برای رفع نقاط ضعف و تقویت مسائل مثبت راهکارهای متناسب ارائه گردد.

چراکه آسیب شناسایی اجرای طرح در بهبود فعالیت‌ها و اقدامات بعدی به ما کمک شایانی خواهد کرد.

وی گفت: لذا از مسئولان و مدیران و اعضای ستاد مرکزی و ستادهای استانی و شهرستانی می‌خواهیم گزارش جامع و کامل ارزیابی اجرای دستورالعمل را تهیه نمایند تا مشخص گردد تلاش‌های صورت گرفته در هر حوزه تا چه حد اثرگذاربوده و در کاهش جرائم چه میزان موثر بوده است.

به زودی طرح کنترل هوشمند مجرمان سابقه‌دار اجرا می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین موحدی از اجرایی شدن طرح کنترل هوشمند مجرمان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: کنترل هوشمند مجرمان سابقه‌دار از دیگر برنامه‌هایی است که با همکاری قوه قضاییه و فراجا در حال پیگیری اجرای آن هستیم و بسیاری از مقدمات طرح فراهم شده و به زودی در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

وی در پایان گفت: با اجرای این طرح مجرمان سابقه‌دار زیر ذره بین قرار گرفته و اقدامات آن‌ها به صورت مداوم مورد رصد و پایش قرار خواهد گرفت.

خبر خوب نظامی: مقر تروریست های ضد ایرانی توسط سپاه موشک باران شد

گفتنی است در این نشست علاوه بر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، معاون امور مجلس فراجا، معاون سازمان زندانها، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و سایر اعضای ستاد، دادستان‎های مراکز استان‌های خوزستان، کرمان و کرمانشاه نیز به صورت وبیناری برخط حضور داشتند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا