دادستان کل کشور: اجرای قانون سازمان پدافند را مطالبه جدی خواهیم کرد/ باید دانش مردم در خصوص پدافند غیرعامل افزایش یابد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ظهر امروز با حجت الاسلام و المسلمین موحدی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که عباسی مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات و رئیس دفتر دادستان کل و تعدادی از معاونین سازمان پدافند غیرعامل حضور داشتند حجت الاسلام و المسلمین موحدی مسئله پدافند غیرعامل را از ضروریات کشور دانست و گفت: اینکه ما در تقویم خود هفته‌ای را به این موضوع اختصاص داده ایم نشان دهنده اهمیت وجود این سازمان است.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری درخصوص پدافند غیرعامل گفت: همانگونه که حضرت امام خامنه ای (مدظاله العالی) فرموده اند پدافند غیرعامل یک اصل برای همیشه است و نباید با هیچ بهانه و توجیهی متوقف شود.

لذا هشتم آبان ماه سالروز فرمان مقام معظم رهبری برای تشکیل کمیته دائمی پدافند غیرعامل است و این روز در تقویم رسمی کشور نیز با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی بنام روز پدافند غیرعامل نام گذاری گردیده است.

ذات اقدامات سازمان پدافند غیرعامل پیشگیرانه است

دادستان کل کشور با بیان اینکه ذات اقدامات این سازمان پیشگیرانه است گفت: تکالیف سازمان پدافند و دادستانی کل در موضوع پیشگیری یک تکلیف واحد است. ما به دنبال پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی هستیم و سازمان پدافند غیرعامل به دنبال پیشگیری و مقابله با تهدیدات دشمن در ابعاد مختلف است.

خبر دیگر اینکه: کسب روزی ۱۳۰میلیون دلار درآمد از پارس جنوبی

وی با اشاره به قانون جدید التصویب در خصوص سازمان پدافند غیرعامل گفت: بر اساس قانون تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشور که در شهریورماه سال جاری تصویب و ابلاغ گردیده است همه دستگاه ها موظف هستند نسبت به انجام تکالیف خود اهتمام بیشتری داشته باشند.

باید دانش و آگاهی مردم و مسئولان در خصوص پدافند غیرعامل افزایش یابد

حجت الاسلام و المسلمین موحدی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهمی که باید سازمان پدافند غیرعامل دنبال کند ارتقاء و افزایش آگاهی‌های عمومی مردم درباره کارکرد و اهمیت پدافند غیرعامل است.

بحمدالله مردم کشور ما در جایی که اقناع و توجیه شده باشند همکاری و هم افزایی بسیار خوبی برای دنبال کردن برنامه‌های نظام خواهند داشت.

باید با استفاده از اطلاع رسانی اصولی، شفاف سازی و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی اهمیت پدافند غیرعامل برای مردم روشن شده و از ظرفیت‌های مردمی برای پیگیری اهداف سازمان استفاده نمود.

وی ادامه داد: این مسئله از آن میزان اهمیتی برخوردار است که شاید بتوان در کتب درسی مقاطع مختلف تحصیلی هم به این موضوع پرداخته شود. باید نسل جوان و نوجوان با ابعاد مختلف پدافند غیرعامل آشنا شده و آموزش‌های مناسب را کسب کنند.

دادستان کل کشور تشریح و تبیین موضوع پدافند غیرعامل را برای مدیران و مسئولان ضروری دانست و گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دشمن هیچگاه از دشمنی با ملت ایران دست بر نداشته و دائما به دنبال ضربه زدن به کشور بوده است. لذا تبیین و تشریح جایگاه پدافند غیرعامل برای مسئولان و مدیران کشوری یک ضرورت دائمی است.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی با تاکید بر ایجاد حساسیت برای همه مردم و مسئولان گفت: در وهله اول مسئولان و در وهله دوم مردم باید نسبت به این موضوع حساس شوند و این کار بر عهده مدیران سازمان پدافند غیرعامل است.

خبر خوب اجتماعی: ارائه خدمات رایگان به ۹۰۰ مادر باردار و شیرده همدانی

همه دستگاه‌های کشور، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و بخش‌های مختلف کشور باید نسبت به تهدیدات دشمن به ویژه تهدیدات نوین آشنا شده و اقدامات پیشگیرانه را با سرعت در دستور کار قرار داده و تهدیدات را به فرصت تبدیل نمایند.

دادستان‌ها موظف هستند بر اجرای قانون سازمان پدافندغیرعامل نظارت کنند

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان پدافند غیرعامل به پشتوانه قانون در حال فعالیت است گفت: یکی از وظایف قوه قضاییه نظارت بر اجرای قانون است و ما از دستگاه‌های مختلف این موضوع را مطالبه خواهیم کرد.

دادستان کل کشور عنوان کرد: همچنین یکی از تکالیف ما در دادستانی کل کشور صیانت از حقوق عامه است و در موضوعاتی که حقوق عامه مطرح باشد حتما پیگیری و مطالبه خواهیم کرد که دستگاه های مختلف تکالیف خود را در امر پدافند غیرعامل دنبال نمایند.

از اقدامات پیشگیرانه سازمان پدافند غیرعامل حمایت خواهیم کرد

دادستان کل کشور در پایان با قدردانی از خدمات و برنامه های صورت گرفته از سوی سازمان پدافند غیرعامل گفت: در راستای عمل به وظایف خود و بمنظور صیانت از حقوق عامه مردم در کنار سازمان پدافند غیرعامل بوده و از اقدامات صورت گرفته در جهت تامین یک امنیت پایدار و در مقابله با تهدیدات دشمن حمایت خواهیم کرد.

گفتنی است در این دیدار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تشریح ساختار این سازمان به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های در دست انجام پرداخت.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا