خبر خوش برای چند هزار مددجوی فاقد مسکن

وحید قبادی‌دانا در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک بین سازمان بهزیستی و سازمان بسیج و سازندگی با موضوع تامین مسکن ۵ هزار خانوار تحت پوشش و مناسب سازی مبلمان شهری برای معلولان گفت: این تفاهم نامه بستری باری ادامه فعالیت بین بسیج و بهزیستی است که قرار است ۵ هزار واحد مسکونی احداث شود.

وی ادامه داد:‌بر اساس این تفاهم نامه این ۵ هزار واحد مسکونی در مناطق مرزی، استان‌های محروم و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برای مددجویان که شامل معلولان و زنان سرپرست خانوار می‌شود، احداث خواهد شد.

قبادی‌دانا از ایجاد تسهیلات لازم برای احداث این خانه‌ها خبر داد و گفت:بهزیستی ۱۰ میلیون تومان به صورت وام بلاعوض به مددجویان می‌دهد، همچنین ۲۵ میلیون تومان به صورت وام ۴ درصد به افراد پرداخت می‌شود که امیدواریم این رقم سال آینده افزایش یابد.

وی افزود: همچنین مددجویان هیچ گونه هزینه‌ای بابت عوارض و حق انشعاب آب، برق و گاز و هزینه‌های ساخت نخواهند داد و در واقع این موارد رایگان است.

رئیس سازمان بهزیستی سازندگی گفت: سازمان بسیج سازندگی تمهیداتی در زمینه فعالیت‌های فنی مهندسی در احداث این خانه‌ها به صورت رایگان ارائه می‌دهد.

قبادی‌دانا از آغاز نهضت مردمی مناسب سازی محیط زندگی معلولان از امروز خبر داد و گفت: با حضور جهادی  دانش‌آموزان این نهضت در مناطق محروم مرزی آغاز می‌شود

وی گفت:‌در واقع با حضور جهادی دانش‌آموزان و دانشجویان در مناطقی که گفته شده محیط زندگی و مبلمان شهری برای معلولان مناسب سازی می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی سازندگی  در مورد مدت زمان اجرای ساخت مسکن گفت: زمان این تفاهم نامه یکساله است و علاوه بر ساخت این ۵ هزار مسکن ۱۰ هزار واحد مسکونی برای تردد معلولان مناسب‌سازی می‌شود.

قبادی‌دانا  از وجود تفاهم نامه دیگری با بنیاد مسکن،‌بنیاد مستضعفان و انجمن خیرین مسکن‌ساز خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم تا سه سال آینده ۱۱۳ هزار واحد مسکونی برای مددجویان احداث کنیم.

وی گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده استانداران نیز همکاری خواهند کرد به طوری که قرار است در بوشهر ۳۰۰ واحد مسکونی ساخته شود که نیمی از هزینه‌های آن توسط استانداری تامین می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی سازندگی  همچنین از انعقاد تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت:‌قرار است ۴۰ هزار واحد مسکونی جدید برای مددجویان ساخته شود که جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود.

انتهای پیا/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا