خبر خوب: ۱۰۰ دستگاه لکوموتیو به ناوگان ریلی کشور افزوده می‌ شود

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه حمل‌و نقل ریلی تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری به منظور تامین ۱۰۰ لکوموتیو و ۲۵۰۰ دستگاه واگن باری بین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت هلدینگ حمل‌ونقل ریلی بنیادمستضعفان به امضا رسید.

شرکت راه‌آهن در ۲ سال اخیر با هدف جبران کمبود ناوگان باری، مسافری و لکوموتیو با تلاش برای ایجاد زیر ساخت مالی درصدد جذب سرمایه گذاری است تا کمبود بلیت مسافری و لکوموتیو را در این حوزه جبران کند.

در همین راستا تفاهم نامه سرمایه گذاری جهت تامین ۱۰۰ دستگاه لکوموتیو و ۲هزار و ۵۰۰ دستگاه واگن باری در حاشیه دهمین نمایشگاه حمل‌و نقل ریلی بین راه آهن جمهوری اسلامی و بنیاد مستضعفان منعقد شد.

خبر خوب دیگر اینکه: رشد 20 درصدی عرضه تراکتور ایرانی در تاجیکستان

«میعاد صالحی»، مدیرعامل راه آهن در مراسم امضای تفاهم‌نامه تصریح کرد: با توجه به اهتمام دولت سیزدهم جهت توسعه حمل‌ونقل ریلی، از ابتدای شروع به کار دولت، پیگیری‌ها جهت مشارکت با بخش‌های دولتی، خصوصی و نهادهای انقلابی آغاز شد و طی یکسال گذشته، با توجه به مذاکراتی که با ریاست بنیادمستضعفان انجام پذیرفت، از سرمایه‌گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی استقبال کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: با تلاش بنیاد مستضعفان برای ایجاد ساختار جدید، هلدینگ جدید حمل‌و نقل ریلی بنیاد مستضعفان راه‌اندازی و اکنون به مرحله امضای تفاهم‌نامه جهت سرمایه‌گذاری به منظور تامین ۱۰۰ دستگاه لکوموتیو و ۲۵۰۰ دستگاه واگن باری انجامیده است که امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه جهشی در عبور از گلوگاه‌ها در حوزه حمل‌ونقل ریلی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت هلدینگ حمل و نقل ریلی بنیاد مستضعفان نیز بعد از امضای این تفاهم نامه گفته است: حوزه‌ حمل‌ونقل ریلی از جمله حوزه‌هایی است که درصد بازده آن نسبت به سایر حوزه‌ها بالا نیست و نیاز است تا در آن سرمایه‌گذاری صورت پذیرد.

وی گفت: اکنون نواقصی درحوزه ریلی وجود دارد، از جمله اتصال بندر چابهار به زاهدان و چندین پروژه دیگر که نیاز است در آن سرمایه‌گذاری انجام شود.طی جلسه‌ای که اخیرا با بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و موضوع آن حوزه حمل‌و نقل ریلی است، موضوعات بسیار خوبی مطرح شد که به زودی در خصوص آن، اطلاع رسانی می‌شود.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا