خبر خوب پزشکی؛ ایران در تولید مواد اولیه دارویی پیشتاز است

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، رئیس هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی دارویی کشور با بیان اینکه ایران در تولید ماده اولیه دارو قدرتمند شده است، گفت: ما به مرحله‌ تولیدکننده قوی رسیده‌ایم و هر قلم ماده موثره را شاید چندین کمپانی داخلی به طور موازی تولید می‌کنند.

فرامرز اختراعی افزود: مواد پایه به ویژه مواد حوزه نفتی و پتروکمیکال، انرژی و نیروی کار ما بسیار ارزان‌تر است؛ بدیهی است که باید قیمت تمام شده ما نیز ارزان‌تر باشد.

وی ادامه داد: امروز شرایط فوق‌العاده‌ای را داریم تجربه می‌کنیم و من واقعا احساس می‌کنم تا دو سه سال دیگر، به یک درجه بزرگی از صادرات مواد موثره دارویی خواهیم رسید.

رئیس هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی دارویی کشور با اشاره به اینکه ششمین نمایشگاه بین‌المللی مواد دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی دارویی، از روز پنج‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۳ در شهرآفتاب شروع به کار می کند، اظهار داشت: این نمایشگاه را می توان مهم‌ترین رویداد بین‌المللی در حوزه داروسازی کشور تلقی کرد که با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی، به مدت چهار روز برگزار می‌شود.

اختراعی ادامه داد: قرار است در نمایشگاه فارمکس، توانمندی های شرکت‌های داخلی که در زمینه تولید و تأمین مواد دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی دارویی فعال هستند، در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار بگیرد.

وی گفت: این نمایشگاه در طول پنج دوره برگزاری، توانسته زمینه های معاملات و صادرات محصولات شرکت های داخلی را رقم بزند و قراردادهای مختلفی با شرکت‌ها و کشورهای خارجی منعقد شود.

اختراعی، نمایشگاه مواد اولیه دارویی را به عنوان یک نمایش پیشرفت واقعی تلقی کرد و افزود: فکر می‌کنم همه کسانی که به نمایشگاه فارمکس می‌آیند، بسیار به آینده صنعت دارو امیدوار خواهند شد.

براساس این گزارش، ششمین نمایشگاه بین المللی فارمکس در روزهای ۱۴ تا ۱۷ تیرماه ۱۴۰۳ در نمایشگاه شهرآفتاب برگزار می‌شود.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا