خبر خوب قضایی: ۲ هزار و ۷۷۷ زندانی یزد در سال ۱۴۰۱ آزاد شدند

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، غلامعلی دهشیری در تشریح اقدامات دادگستری استان یزد در رابطه با آزادی زندانیان واجد شرایط با استفاده از ارفاقات قانونی و تسهیلات قضایی دریک‌سال گذشته، با بیان اینکه یکی از الویت‌های قوه قضاییه در دروران تعالی کاهش جمعیت کیفری است، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده این بازه زمانی تعداد ۲ هزارو ۷۷۷ نفر از زندانیان استان با استفاده از ارفاقات قانونی از زندان آزاد شده ‎اند.

وی افزود: این تعداد از محکومان استان یزد با استفاده از ارفاقات قانونی از قبیل «آزادی مشروط، مرخصی منجر به آزادی، تعلیق در اجرای مجازات و…» از نعمت زندان آزادی برخوردار شده‌اند.

خبر خوب دیگر اینکه: یک محکوم به قصاص در قرچک به زندگی بازگشت


رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: از زندانیان آزاد شده در نتیجه اعمال ارفاقات قانونی درسراسر استان انتظار می‌رود که اعطای این امتیازات قانونی را ارزشمند تلقی کرده و در مسیر درست زندگی حرکت کنند.

دهشیری تاکید کرد: به هیچ عنوان اعمال امتیازات قانونی برای مجرمانی که امنیت جامعه را خدشه دار می‌کنند نخواهد بود بلکه برخورد قانونی و قاطعانه با آنان صورت خواهد پذیرفت.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا ادامه این روند موجب کاهش جمعیت کیفری و گشوده شدن گره‌های زندگی خانواده‌هایی شود که منتظر آزادی و بازگشت سرپرست یا فرزندان خود هستند و این افراد نیززندگی سالمی را در پیش گیرند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا