خبر خوب قضایی: پیگیری‌ های سازمان بازرسی منجر به وصول 51 میلیارد تومان مالیات شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، احمد رحمانیان با اشاره به تاکیدات رئیس سازمان بازرسی مبنی بر انجام اقدامات نظارتی به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی و تسریع در وصول مالیات معوق و پیش بینی آن در فرآیند برنامه ریزی سال جاری به عنوان یکی از بازرسی‌های کلان محور از استقرار بازرسان سازمان بازرسی کل کشور در مرکز دادرسی مالیاتی و هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی مستقر در ادارات کل امور مالیاتی خبرداد.

خبر خوب دیگر اینکه: ملک یا زمین جایگزین هدیه به صاحبان خانه‌ های فرسوده

وی گفت: طی چند ماه اخیر سازمان بازرسی کل کشور نسبت به انجام مکاتبات متعدد با رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی، رئیس مرکز دادرسی مالیاتی و مدیران‌کل امور مالیاتی و مدیران دادرسی مالیاتی و استقرار هیات‌های بازرسی و بررسی اسناد و مدارک اقدام کردند‌.

وی به اهم یافته‌های به‌دست آمده در این بازرسی اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا ایراداتی در خصوص پرونده‌های در جریان دادرسی مالیاتی که موجب عدم تعیین تکلیف مالیات‌های مذکور و کندی در روند دادرسی مالیاتی شده بود، احصا شد که از آن جمله می توان به ناکافی بودن تعداد هیات‌ها.

عدم وجود مجریان قرار مستقل در واحدهای دادرسی مالیاتی صرفاً به منظور اجرای قرار کارشناسی، عدم اجرای به موقع قرارهای کارشناسی توسط مجریان قرار، عدم تشکیل و تجدید وقت جلسات هیات‌های حل اختلاف مالیاتی به دلیل عدم حضور برخی نمایندگان هیات‌های مذکور و تعدد مراجع دادرسی مالیاتی درون و برون سازمانی اشاره کرد‌.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور عدم پیاده‌سازی کامل سامانه جدید دادرسی مالیاتی موضوع ماده 244 قانون مالیات‌های مستقیم، عدم ارسال به موقع پرونده‌ها به هیات‌های حل اختلاف مالیاتی قبل از تشکیل جلسه هیات، صدور قرار رسیدگی مکرر توسط هیات‌های مذکور و عودت مکرر پرونده‌ها به واحدهای مالیاتی به دلیل رفع نقص را از دیگر ایرادات احصاء شده، دانست‌.

رحمانیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیگیری‌های سازمان بازرسی برای نظارت بر مالیات بیان کرد: پیگیری‌های سازمان بازرسی کل کشور از سال گذشته تاکنون به صورت مستمر و جدی و صرفا در شهر تهران از دی ماه سال 1401 تا مردادماه امسال از طریق بررسی پرونده‌های مطرح در هیات‌های حل اختلاف مالیاتی ادارات کل امور مالیاتی شهر تهران با اولویت پرونده‌های با رقم‌های بالای مالیات تشخیصی.

خبر خوب دیگر اینکه: تا پایان سال ۷۳ سالن سینمایی افتتاح می شود

منجر به وصول بیش از 515,245میلیارد ریال (51,524 میلیارد تومان) توسط ادارات‌کل امور مالیاتی مودیان بزرگ، مودیان متوسط، شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران پس از صدور رای هیات‌های حل اختلاف مالیاتی شده است‌.

وی همچنین به صدور رای قطعی برای تعداد 293 هزار و 186 فقره اعتراض مؤدیان با مجموع مبالغ مالیات تشخیصی 1,951 هزارمیلیارد ریال از سوی هیات‌های حل اختلاف مالیاتی کشور خبرداد و تاکید کرد؛ تعیین تکلیف پرونده‌های مذکور جهت وصول مالیات در دست پیگیری است‌.

به گفته رحمانیان تعداد 36 هزار و 484 فقره قرار کارشناسی با مالیات تشخیصی 694 هزار میلیاردریال توسط مجریان قرار مربوطه تا تیرماه 1402 به انجام رسیده و پرونده‌های مذکور برای صدور رای به هیات ارجاع شده است‌.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا