خبر خوب قضایی: زمینه آزادی ۲۰ زندانی در خراسان جنوبی فراهم شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، غلامرضا حسین‌پور مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان جنوبی گفت: از این تعداد، آزادی ۱۰ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی حدود ۷۶ میلیارد ریال در دهه اول محرم امسال هدف‌گذاری شده که تاکنون چهار نفر آنان آزاد شدند.

بدهی چهار زندانی آزاده شده حدود ۳۶ میلیارد ریال بوده که با کمک ستاد دیه کشور، گذشت شاکیان و اعطای وام پرداخت شده و ۶ نفر دیگر هم با بدهی حدود ۴۰ میلیارد ریال در انتظار آزادی تا پایان دهه اول محرم هستند که امیدواریم همچون گذشته شاهد مشارکت پر شور خیران در این زمینه باشیم.

محرم امسال با هیات‌های مذهبی به توافق رسیده‌ایم که کمک‌های مردمی در ایام عزاداری امام حسین(ع) به سمت موضوع آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد هدایت شود.

خبر خوب: بیش از ۳۰ هزار حساب مرتبط با قمار کشف و 24 هزار حساب مسدود شد

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۱ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان به سر می‌برند که عمده جرم آنها مهریه است افزود: از این تعداد ۴۷ نفر بابت مهریه، ۲۰ نفر مالی ،۲ نفر نفقه و ۲ نفر هم به خاطر دیه در زندان‌ها محبوس هستند.

همچنین در ششمین جلسه هیأت امنای ستاد دیه استان که با حضور اعضای هیات امنا روز گذشته در محل دادگستری استان برگزار شد ۲۰ پرونده با بدهی ۱۹۵ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال مورد بررسی قرار گرفت.

از این افراد ۱۱ زندانی بدهی مالی، هشت نفر مهریه و یک نفر دیه بوده که در جلساتی که با شکات این پرونده‌ها داشته‌ایم مبلغ ۱۲۱ میلیارد و ۵۳۵ میلیون ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ شده است.

امیدواریم تا پایان محرم بدهی این مددجویان از طریق اعسار، تسهیلات بانکی و کمک‌های مردمی ستاد دیه تامین شود.

از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی حدود ۳۶۲ میلیارد ریال از زندان‌های استان آزاد شدند که از این رقم ۲۳۰ میلیارد ریال رضایت شاکیان بوده و مابقی با کمک خیران و ستاد دیه پرداخت شده است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا