خبر خوب قضایی: رفع تصرف از ۳ هزار و ۶۴۱ مترمربع اراضی ملی تبریز

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، بابک محبوب‌علیلو اظهار کرد: در راستای صیانت از بیت‌المال از ۳ هزار و ۶۴۱ متر مربع از اراضی ملی در بخش باسمنج از توابع شهرستان تبریز که ارزش ریالی آن بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال بود رفع تصرف شده و به بیت‌المال اعاده شد.

وی در تشریح جزئیات این موضوع بیان کرد: متعاقب بازدید میدانی از این محل و مشاهده تصرفات به وجود آمده ضمن تشکیل جلسه و تذکر به دستگاه‌های ذیربط، مقرر شد متخلفان توسط عوامل یگان حفاظت محیط زیست شناسایی و با آنان براساس مقررات برخورد شود.

خبر خوب دیگر اینکه: آزادی ۱۸۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد لرستان

دادستان مرکز استان آذربایجان‌شرقی گفت: اراضی ملی و منابع طبیعی جز انفال بوده و نقش بسیار مهمی از حیث اقتصادی و نیز زیست محیطی برای جامعه‌ی انسانی دارد.

دادستانی در راستای صیانت از حقوق عامه مردم با قاطعیت تمام با پدیده زمین‌خواری در سطح استان برخورد کرده و در این رابطه کلیه دستگاه‌های متولی نیز باید بر وظایف و تکالیف قانونی و سازمانی خود عمل کنند.

محبوب‌علیلو با تاکید بر لزوم برخورد با متخلفان در این حوزه گفت: در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی بدون اغماض با افراد فرصت‌طلب و سودجو برخورد شده و زمین‌خواران بهای سنگین پرداخت خواهند کرد.  

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا