خبر خوب قضایی: در ایام فاطمیه ۱۲ زندانی یزدی جرائم غیرعمد آزاد شدند

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان یزد از آزادی تعداد ۱۲ مددجوی جرایم غیر عمد استان به مناسبت ایام فاطمیه خبر داد.

رضا مقبلی قرائی گفت: به همت ستاد دیه استان یزد و کمک‌های نیکوکاران در ایام فاطمیه تعداد ۱۲ مددجوی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

وی افزود: رقم بدهی این زندانیان ۲۱۷ میلیارد و ۶۰۷ میلیون ریال بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایت‌مندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ ۱۹۵ میلیارد و ۴۵۷ میلیون ریال.

خبر خوب دیگر اینکه: کاهش ۹ درصدی آمار سرقت در تهران

از این مبلغ تامین و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک‌های عامل مبلغ ۲۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون.

ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۱۲ نفر و بازگشت آن‌ها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

مدیر کل زندان‌ها و نایب رئیس هیئت امنای ستاد مردمی دیه استان یزد با تشریح نوع محکومیت این مددجویان عنوان کرد: از این تعداد ۸ مددجو مربوط به محکومین مالی، ۳ محکوم مربوط به پرداخت مهریه و یک محکوم مربوط به پرداخت نفقه بودند.

وی مقام مسئول در پایان بیان کرد: ستاد مردمی دیه استان یزد با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برای چهارمین سال متوالی اقدام به برگزاری پویش ” یلدای رهایی” کرده که نیکوکاران استان یزد

می‌توانند کمک‌های خود جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را به ستاد دیه اهدا کنند تا چندین زندانی از زندان آزاد و یلدا را در کنار خانواده خود جشن بگیرند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا