خبر خوب قضایی: جمع آوری ۴۲۰ کارگاه خرید و فروش ضایعات در حاشیه شیراز

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، بزرگترین عملیات جمع آوری مراکز غیر مجاز خرید و فروش ضایعات در حریم کمربندی شهر شیراز، طی دو روز با نظارت دادستان مرکز استان فارس انجام شد.

سید مصطفی بحرینی گفت: عملیات تخریب مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات که ۱۶ کیلومتر از حریم کمربندی جنوبی شیراز را در بر گرفته بود در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغ‌ها و ماده ۶ قانون ایمنی راه‌ها انجام شد و پیش از این در دستور کار کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه دادستانی مرکز استان فارس قرار داشت.

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با بیان اینکه اقدام قاطع دادستانی و نهاد‌های مسئول در اجرای این حکم، زمینه پیشگیری از وقوع جرایم متعدد از جمله کاهش سرقت‌های خُرد، تحصیل اموال مسروقه، جمع آوری معتادین متجاهر و همچنین پیشگیری از بروز آلودگی‌های زیست محیطی را در پی خواهد داشت، گفت: طی این عملیات گسترده امحاء و پاکسازی، ۱۸۳ عدد کانکس، ۶۶ مورد دیوار کشی، ۴۲۰ کارگاه ضایعاتی و ۶۳ آلاچیق ثابت و سیار تخریب و جمع آوری و اراضی حاشیه کمربندی به وضعیت سابق اعاده شد.

خبر دیگر اینکه: چمن‌ های مقاوم به خشکی در ایران به تولید رسید

وی افزود: در این عملیات که دستگاه‌های مرتبط از جمله شهرداری، راهداری، امور اراضی، محیط زیست، اتحادیه آسیاب‌داران تحت مدیریت و نظارت قضایی دادستانی مشارکت داشتند بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ تن ضایعات آهن جمع آوری و امحاء شد.

دادستان مرکز استان فارس با اشاره به اینکه محل تجمع این کارگاه‌های غیر مجاز علاوه بر زشت شدن چهره حاشیه شهر باعث شکل‌گیری کلونی اقدامات غیرقانونی از جمله خرید و فروش اموال مسروقه شده بود، گفت: بخش عمده‌ای از این کارگاه‌ها اقدام به خرید تأسیسات و کابل‌های برق و انتقال اطلاعات مخابرات می‌کردند که در نتیجه این اقدام سالانه خسارات سنگینی به شبکه و تأسیسات شرکت‌های توزیع وارد می‌شد.

بحرینی همچنین تصریح کرد: این مراکز جمع آوری ضایعات به محل تجمع اتباع بیگانه نیز تبدیل شده بود به نحوی که ۴۰ کارگاه متعلق به دو برادر از اتباع کشور افغانستان بود.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

وی افزود: برخورد با این قبل مراکز غیرمجاز در سراسر استان به‌خصوص شهر‌های بزرگ در دستورکار و اقدام کارگروه حفظ حقوق عامه دادستانی مرکز استان قرار دارد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا