خبر خوب قضایی: تشکیل پرونده برای پزشکانی که از بیماران وجه نقد دریافت می‌ کنند

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، حمیدرضا کریمی با اشاره به تخلفات برخی مشاغل خصوصا پزشکان در اخذ وجه نقد از مراجعین، اظهار کرد: براساس گزارشات متعددی که از سوی شهروندان دریافت کرده ایم، برخی از مشاغل در بخش مراکز درمانی خصوصی مانند پزشکان، مراکز تصویربرداری، آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و … مراجعین را وادار به پرداخت وجه نقد می‌کنند.

خبر خوب دیگر اینکه: رفع تصرف از ۳ هزار و ۶۴۱ مترمربع اراضی ملی تبریز

وی افزود: پزشکان و این مراکز برخلاف قوانین حاکم به خصوص ضوابط مقرر در قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از این شیوه غیرقانونی استفاده می‌کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه تصریح کرد: این رفتار برخلاف قانون، اخلاق و وسیله‌ای برای فرارمالیاتی است که باعث تضییع حقوق شهروندان و تحمیل زحمت به آن‌ها می‌شود و همچنین جرم محسوب شده و مستلزم تعقیب قانونی و کیفری خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه دادستانی کرمانشاه در راستای حفظ حقوق عامه این موضوع را در دستور کار خود قرارداده، گفت: در این موضوع طی مکاتبه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی این نهاد را مکلف کرده ایم تا بر رفتار پزشکان و مراکز درمانی خصوصی در این رابطه نظارت کند.

ورود دادستانی کل به موضوع دریافت غیرقانونی هزینه ها توسط برخی پزشکان و مراکز تصویربرداری

کریمی اضافه کرد: بنابراین اعلام می‌شود، هرگونه استفاده از شیوه‌های غیرقانونی برای اخذ وجه از بیماران و ارجاع آن‌ها به تهیه وجه نقد و عدم استفاده از کارتخوان خلاف قوانین و مقررات مربوطه و ترفندی برای دور زدن قانون و فرار مالیاتی است و مستوجب پیگرد قضایی خواهد بود.

وی یادآورشد: لازم است دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر اقدامات نظارتی، از طریق سامانه مربوط به شکایات مردمی نیز مستندات لازم را جمع آوری و نتیجه را به صورت مستمر جهت اقدام قانونی به این مرجع اعلام کنید.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا