خبر خوب قضایی: تخریب 300 ساختمان غیرمجاز در شیراز

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، با حضور و نظارت مستقیم نمایندگان دادستانی مرکز استان فارس، ساخت و ساز‌های غیر مجاز شامل دیوار کشی و احداث ساختمان در ۳۰۰ قطعه از باغ شهر‌های شمال غرب شیراز تخریب شد.

سید مصطفی بحرینی گفت: این عملیات در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و از جمله موضوعات پیگیری شده در معاونت صیانت از حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی مرکز استان فارس است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با تأکید بر قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با زمین‌خواری و تغییر کاربری‌های غیر مجاز گفت: این عملیات مساحتی به میزان ۶۵ هکتار از اراضی مناطق آب پرده و کودیان را شامل می‌شود و طی آن ۲۲۰ دیوار کشی غیر مجاز، ۲۵ ساختمان و اتاقک، ۲۰ مورد پی کنی، ۳۵ مورد سایر تأسیسات و دپو مصالح ساختمانی را دربرمی‌گیرد.

خبر خوب دیگر اینکه: کسب روزی ۱۳۰میلیون دلار درآمد از پارس جنوبی

وی با تقدیر از همکاری کامل پلیس امنیت اقتصادی استان فارس، فرماندهی انتظامی شهرستان شیراز، مدیریت جهاد کشاورزی و مدیریت امور اراضی، مدیریت راهداری استان و شهرستان شیراز بیان کرد: عملیات اجرا شده در این دو نطقه از شمال غرب شیراز زمینه پیشگیری از تضییع حقوق بیت المال و همچنین جلوگیری از تشکیل پرونده‌های متعدد قضایی و مال باخته شدن افراد را فراهم کرد.

بحرینی از اراده دستگاه قضایی در شناسایی، تعقیب و برخورد قانونی و قاطع با زمین خواری، تغییر کاربری‌های غیرمجاز، تعرض به اراضی ملی، انفال و حریم و بستر رودخانه‌ها در شیراز و سراسر استان با اولویت عوامل اصلی و مسببین خبر داد و خاطر نشان کرد: در این فرایند تنها اجرای دقیق قانون مد نظر مقامات قضایی قرار دارد.

دادستان مرکز استان فارس خاطر نشان کرد: در راستای تأکیدات مستمر رئیس کل دادگستری استان فارس در جلسات شورای پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی و حفظ حقوق بیت المال همه مسئولان باید در چارچوب اختیارات قانونی خود اقدامات پیشگیرانه را دستورکار خود قرار دهند. پیش از وقوع هر گونه اقدام غیرقانونی زمین‌‎خواران راه را بر سودجویان ببندند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا