خبر خوب قضایی: استقرار هیات بازرسی در کنسولگری‌های نجف و کربلا

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، در پی پیشنهاد معاونت نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور و موافقت ریاست این سازمان، کارگروه ویژه اربعین در این معاونت تشکیل شد.

در همین رابطه محمد مهدی بلندیان سرپرست معاونت سیاسی و قضائی سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: راهپیمایی اربعین حسینی که رهبر معظم انقلاب اسلامی از آن به عنوان حرکت عشق و ایمان یاد کردند، یکی از تاثیرگذارترین و گسترده‌ترین رخداد‌های مذهبی جهان است که در سنوات اخیر و با فراهم شدن امکانات سفر عاشقان حضرت امام حسین (ع) هر ساله بر شمار آن‌ها افزوده می‌شود.

خبر خوب دیگر اینکه: ظروف کشت بافت و سلول در ایران ساخته شد

با این حال، با توجه به پیش بینی افزایش استقبال زوار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و لزوم هماهنگی و برنامه ریزی کلیه دستگاه‌های اجرایی ذیربط و در راستای انجام وظایف و اختیارات سازمان بازرسی کل کشور، وفق اصل ۱۷۴ قانون اساسی مبنی بر نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین موضوع نظارت بر ستاد مرکزی

برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) در وزارت کشور و همچنین اقدامات وزارت امور خارجه و متعاقب آن سایر دستگاه‌های متولی مربوطه در کمیته‌های هجده گانه ذیل ستاد اربعین، در دستور کار معاونت سیاسی و قضایی سازمان بازرسی قرار گرفته و بر همین اساس کارگروه اربعین این معاونت تشکیل شده است.

سرپرست معاونت سیاسی و قضایی سازمان بازرسی افزود: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته در همین چارچوب، جلساتی با نماینده تام الاختیار وزیر کشور در خصوص حمل و نقل زائران اربعین برگزار شد. همچنین جلساتی با رئیس ستاد اربعین حسینی (ع) در خصوص مشکلات، موانع و آسیب‌های برگزاری مراسم

اربعین در سنوات گذشته و نیز نحوه نظارت و ارزیابی وضعیت مرز‌های زمینی با کشور عراق شامل؛ مرز‌های باشماق، تمرچین، ریمدان، چذابه، شلمچه و مهران صورت گرفته است و این نظارت با حضور میدانی بازرسان این معاونت تا پایان عملیات بازگشت زائران به کشورمان ادامه خواهد داشت.

بلندیان در ادامه با بیان اهم اقدامات کارگروه اربعین معاونت سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور در سال ۱۴۰۱ خاطر نشان کرد: ارسال گزارش هشداری به وزیر کشور راجع به آسیب‌ها و چالش‌های مرز مهران و ارائه پیشنهادات موثر در تامین اتوبوس و حمل و نقل زوار در دوران اوج تردد از نمونه این اقدامات بوده است.

خبر خوب دیگر اینکه: تشخیص سریع و دقیق سرطان در ایران با یک روش پیشرفته

وی افزود: با توجه به تاکید ریاست سازمان بازرسی کل کشور، در سال جدید برای نخستین بار معاونت سیاسی و قضایی اقدام به استقرار هیات‌های بازرسی در کنسولگری‌های نجف و کربلا خواهد کرد تا نحوه خدمات رسانی این دفاتر نمایندگی وزارت خارجه در ایام اربعین مورد رصد و نظارت قرار گیرد.

بلندیان در ادامه بیان داشت: نظارت و بازرسی دستگاه‌های اجرایی در نحوه مدیریت، ساماندهی امور و خدمات‌رسانی به زائران، نظارت بر نحوه تأمین وسایل حمل‌ونقل عمومی و اقلام موردنیاز، تأمین انواع سوخت موردنیاز (شامل بنزین، گازوئیل و…)، تسهیل ورود و خروج، تأمین رفاه و آسایش هموطنان در مبادی مرزی از شاخص‌های بازرسی این قرارگاه است. ضمن آنکه ایجاد زیرساخت‌های لازم در مسیر‌های پرتردد نظیر امکانات بهداشتی.

درمانی، اسکان، انجام امور فرهنگی، تبلیغاتی، تأمین مکان مناسب برای پارک خودروی زائران و نگهداری آن‌ها بدون ایراد صدمه، آسیب، سرقت، تأمین نظم و امنیت زائران در مسیر‌های رفت و برگشت و در کشور مقصد از توقعات زائران اربعین حسینی (ع) است که طی بررسی و ارزیابی‌های این معاونت احصا شده است.

سرپرست معاونت سیاسی و قضایی سازمان بازرسی از مکاتبه با وزیر کشور با تاکید بر لزوم توجه همه نهاد‌های مسئول در خصوص برگزاری مراسم اربعین به عالی‌ترین وجه ممکن اشاره کرد و گفت: در راستای ایفای تکالیف نظارتی سازمان بازرسی، موضوع نحوه برگزاری مراسم اربعین از طریق اعزام نمایندگان، تشکیل پرونده­‌های نظارت و بازرسی، انعکاس اهم یافته‌­ها، موانع و آسیب‌­ها به دستگاه­های ذی­ربط پیگیری و اهم چالش­‌ها، موانع، آسیب‌­ها و راهکار‌های پیشنهادی به وزارت کشور ارائه شد.

بلندیان تصریح کرد: به منظور تلاش در جهت رفع موانع و مشکلات احتمالی در طول عزیمت یا بازگشت از سفر، زائران حسینی می‌توانند کلیه گزارش‌ها، اخبار، شکایات و مطالب خود را از طریق سامانه www.۱۳۶.ir و تلفن گویای ۱۳۶ به سازمان بازرسی اعلام تا مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا