خبر خوب قضایی: آزادی ۱۵۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان مرکزی

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی اظهار کرد: در سال جاری و تاکنون ۱۵۱ زندانی جرایم غیر عمد استان مرکزی به همت ستاد دیه استان مرکزی و با مشارکت نیکوکاران و خیران استان از حبس رهایی یافتند.

وی با بیان اینکه رقم بدهی این مددجویان آزاد شده، نزدیک به ۲ هزار میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال بوده است، بیان کرد: فرآیند آزادسازی این تعداد زندانی جرایم غیرعمد از طریق پذیرش اعسار از سوی مراجع قضایی و قضات دادگاه ها، به میزان بیش از ۲ هزار و ۶۰ میلیارد ریال.

و اعلام گذشت شکات به مبلغ ۳۷۶ میلیارد ریال، آورده خانواده مددجو به میزان بیش از ۱۸ میلیارد ریال و تسهیلات بانکی به میزان بیش از ۴۹ میلیارد ریال بوده است، همچنین پرداخت بلاعوض از سوی ستاد دیه کشور، استان و از محل کمک‌های مردمی بیش از ۴۲ میلیارد ریال است.

خبر خوب دیگر اینکه: اخذ عوارض الکترونیک جایگزین روش سنتی گردد

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی گفت: هم‌اکنون تعداد ۱۴۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد و محکومین مالی در استان مرکزی برای آزادی، چشم انتظار کمک‌های مالی خیران هستند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: دستگاه قضایی با رویکرد تحولی خود بر آن است تا حد امکان و در چهارچوب قوانین و مقررات «حبس زدایی» را اجرا نماید، که معتقدیم در جرائم غیرعمد و مالی حضور و نگهداری زندانی در زندان مشکلی را حل نخواهد کرد.

بعضا باعث آسیب‌های اجتماعی و ناپایدار نمودن کانون خانواده‌ها می‌شود که با استفاده از ظرفیت قانونی و قضایی و کمک و مساعدت همه شهروندان خیراندیش موجبات آزادی این زندانیان و بازگشت به محل زندگی و تلاش به جهت رفع مسائل مالی را شاهد خواهیم بود.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا