خبر خوب فناوری: صرفه جویی ارزی 10 میلیون دلاری با تولید دستگاه بیهوشی ونتیلاتور

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، فعالان یک شرکت دانش‌بنیان با ساخت دستگاه بیهوشی همراه ونتیلاتور، نیاز صنعت سلامت به یکی از مهم‌ترین تجهیزات اتاق‌های عمل و فرآیند بیهوشی را تامین کردند.

محمدرضا کمپانی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تجهیزات مراقبت پزشکی الکترونیک برتر با اشاره به تولید و تجاری سازی تجهیزات پیشرفته کمک تنفسی و اتاق عمل گفت: محصول تولیدی این شرکت دانش‌بنیان، دستگاه بیهوشی همراه با ونتیلاتور است که در هنگام عمل‌های جراحی در اتاق عمل به کار برده می‌شود.

با استفاده از این دستگاه پس از بیهوش کردن بیمار با داروهای مربوطه بیمار، تمامی فرآیندهای تنفس بیمار طی عمل جراحی تا اتمام آن به صورت هوشمند و توسط دستگاه انجام می‌شود.

وی با اشاره به توانمندی در تامین نیاز صنعت سلامت با تولید ایران‌ساخت، افزود: تا پیش از تولید این محصول در این شرکت‌ دانش‌بنیان، محصول یادشده کاملاً وارداتی بود و ارزبری زیادی داشت با پیشینه و تجربه‌ای که که در حوزه تولید تجهیزات پزشکی داشتیم، عزم خود را جزم کردیم تا دستگاه بیهوشی را در ایران تولید کنیم.

پس از تحقیق و توسعه در نهایت سال 1391 دستگاه بیهوشی ایرانی را تولید کردیم.

پس از آن، طراحی و ساخت دستگاه ونتیلاتوری که روی دستگاه بیهوشی مورد استفاده قرار می‌گرفت، در قالب یک طرح کلان ملی فناورانه که با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری تعریف شد.

سال  1396 موفق به گذراندن مراحل تولید و آزمون دستگاه و مراحل بالینی دستگاه شدیم و نهایتاً موفق شدیم پروانه ساخت آن را از وزارت بهداشت اخذ کنیم و عملاً بتوانیم آن را وارد بازار کنیم.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان الکترونیک برتر با اشاره به صرفه جویی ارزی 10میلیون دلاری حاصل از تولید داخلی این محصول دانش‌بنیان گفت: خوشبختانه با توجه به تولید با کیفیت محصول ایرانی و کاهش وابستگی به واردات، میزان ارزبری این محصول به واسطه واردات کاهش چشمگیری داشته به طوری که سهم واردات اکنون حدود پنج درصد از کل بازار است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا