خبر خوب فناوری: بومی‌ سازی میز حرفه‌ای صدا و تصویر توسط دانش‌بنیان‌های ایرانی

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، یک شرکت دانش بنیان ایرانی فعال در زمینه تولید محصولات تخصصی صدا و تصویر، موفق به ساخت و بومی سازی بیش از ۱۰۰ محصول نوآورانه از جمله میز صدا و تصویر (میز میکسر) به عنوان قلب تپنده مرکز تولید و پخش محتوای زنده شده است.

محصولی که در آسیا تنها ژاپنی‌ها قادر به ساخت آن هستند و با این محصول نوآورانه بخش اعظمی از نیازهای رسانه ملی می‌تواند مرتفع شود.

سید یحیی قریشی گفت: این شرکت حدود ۲۲ سال است که به شکل حرفه ای در صنعت برودکست (Broadcast یعنی پخش کردن)، رسانه و ارتباطات، طراحی راهکارهای پیشرفته و همچنین تولید محصولات تخصصی صدا و تصویر فعالیت می کند.

شرکت دانش بنیان صمیم در حال حاضر به یکی از تامین کنندگان اصلی و شاخص رسانه ملی و سازمان ها و شرکت های کشور تبدیل شده است.

برودکست کردن اطلاعات در شبکه، یعنی اینکه یک دستگاه (فرستنده) اطلاعاتش را در تمام رایانه‌های عضو آن شبکه پخش کند.

به عنوان مثال یک ایستگاه رادیویی سیگنال هایش را به تمامی آنتن های گیرنده می‌فرستد و آنتن ها از طریق سیگنال ها می‌توانند تلویزیون را مشاهده کنند.

وی طراحی و تولید بیش از ۱۰۰ محصول سخت افزاری و نرم افزاری به شکل حرفه ای توسط این شرکت فناور را گویای توانمندی جوانان متخصص و نخبه کشورمان دانست.

او بیان کرد: همگام بودن با آخرین دستاوردهای تکنولوژی، باعث شده که تمام محصولات ما علاوه بر تطبیق با نیازهای تخصصی داخلی، از قدرت رقابت با نمونه های ساخت شرکت های خارجی نیز برخوردار باشد و حتی به برخی از کشورها از جمله روسیه صادر شود.

این شرکت دانش بنیان اخیرا موفق به ساخت میکسرهای ویدئو به عنوان عضو اصلی استودیوهای تلویزیونی و قلب تپنده مراکز تولید و پخش محتوای زنده شده است.

در حال حاضر این دستگاه که هنوز به بازار عرضه نشده برای تست و دریافت تاییدیه نهایی در اختیار بخش فنی سازمان صداوسیما که با انواع این دستگاه ها سروکار داشته‌اند، قرار گرفته است.

قریشی در این خصوص با بیان اینکه، وظیفه اصلی دستگاه میز میکسر، مدیریت و پردازش تصاویر و فراهم کردن خروجی نهایی برای کارگردان استودیو است، این میز را دستگاهی با تکنولوژی سطح بالا برای فعالان حرفه ای حوزه صدا و تصویر با قابلیت اطمینان بالا و قدرت کارکرد ۲۴ ساعته در هفت روز هفته متناسب با نیازهای متخصصان داخلی حوزه برودکست دانست.

وی با بیان اینکه، ساخت چنین تجهیزاتی در دنیا تنها در انحصار حداکثر ۱۰ کشور از جمله آمریکا، کانادا، ژاپن و برخی از شرکت های اروپایی است، تصریح کرد: در حال حاضر تنها سازنده میز میکسر در آسیا شرکت های ژاپنی از جمله سونی و پاناسونیک هستند.

ایران نیز موفق شده که این تجهیز فناورانه را برای نخستین بار با دانش بومی تولید کند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا