خبر خوب فناوری: استحکام لرزه‌ای ساختمان‌های ایرانی افزایش می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، متخصصان یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به ابداع نانوبتن فوق سبک سازه‌ای شدند که ضمن کاهش سیمان مصرفی در فرایند تولید بتن موجب افزایش مقاومت و استحکام لرزه‌ای سازه‌ها می‌شود.

شرکت بهدیس سامان امین زیرمجموعه مهندسی طرح وندیداد – یک شرکت دانش بنیان است که با اتکا به نوآوری و تلاش نیروهای انسانی نخبه خود توانسته است نانوبتن فوق سبک سازه‌ای را ابداع کرده و به ثبت برساند.

این شرکت علاوه بر تولید انحصاری بتن سبک سازه‌ای در کشور، با تکیه بر توانمندی واحد تحقیق و توسعه خود، به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه فناوری بتن، انواع بتن‌های خاص مورد نیاز طراحان و پروژه‌ها را با ویژگی‌های سفارشی در زمینه مقاومت، کارآیی، رنگ و کیفیت ظاهری ارائه می‌کند.

خبر خوب دیگر اینکه: پس از سالها تحریم نخستین ال سی بانکی ایران گشوده شد

سالانه حدود ۸۰ میلیون متر مکعب بتن در کشور تولید می‌شود که بخش بزرگی از آن فاقد کیفیت مطلوب بوده و یا برای رسیدن به مقاومت مورد نظر، به میزان سیمان در بتن افزوده می شود.

به طوری که سرانه مصرف سیمان در کشور به طور میانگین ۱.۵ برابر سرانه مصرف جهانی و حدود پنج برابر سرانه مصرف در کشورهای پیشرفته است.

از آن جایی که تولید سیمان به دلیل مصرف بالای سوخت‌های فسیلی و تولید ریزگردها جزو آلاینده‌ترین صنایع در جهان است، منجر به آلودگی بیشتر محیط زیست می‌شود.

در سال‌های اخیر شرکت دانش بنیان بهدیس سامان امین (وندیداد) تحقیقات گسترده و وسیعی را در حوزه کاربرد نانو در فناوری بتن انجام داده است.

علاوه بر ایجاد قابلیت ارائه و ارسال انواع بتن‌های تولیدی خود به صورت خشک بسته‌بندی شده به سراسر کشور با استفاده از این بتن‌های توانمند اقدام به تولید قطعات پیش ساخته با کیفیت بسیار بالا کرده است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا