خبر خوب فرهنگی: اهدای ۱۰ هزار کتاب به کتابخانه‌ زندان‌های فارس

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، توزیع ۱۰ هزار جلد کتاب با عناوین مختلف در آیینی با حضور مدیران کل زندان‌ها و کتابخانه‌های فارس به کتابخانه‌های ۲۰ موسسه کیفری این استان انجام پذیرفت و از تابلو یادبود این طرح تحت عنوان نقطه رهایی پرده‌برداری شد.

اسحاق ابراهیمی در حاشیه بازدید مدیر کل کتابخانه‌های استان فارس از مجتمع فرهنگی و تربیتی زندان مرکزی شیراز و کتابخانه مرکزی این موسسه کیفری گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخانی و استفاده از ظرفیتی که کتاب می‌تواند در راستای اهداف اصلاحی و تربیتی و غنی‌سازی اوقات فراغت زندانیان داشته باشد.

خبر خوب دیگر اینکه: وضعیت مخازن سدهای کشور بهتر شد

شاهد انعقاد تفاهمنامه‌های همکاری فی مابین و فعالیت‌های میدانی اداره کل کتابخانه ها، محافل کتابخانی، استاندارد سازی فرایندها، توسعه کتابخانه‌های عمومی، تزریق کتب جدید و مناسب گروه هدف به کتابخانه‌های زندان‌ها هستیم. 

مدیرکل کتابخانه‌های استان فارس با بیان اینکه برابر قانون ایجاد کتابخانه‌های مشارکتی از جمله برنامه‌های ترویجی نهاد کتابخانه‌های عمومی است، گفت: در برنامه ریزی و افقی که با مدیرکل زندان‌های استان طراحی شد، مقوله توسعه فرهنگ کتاب و کتابخانی و استفاده از ظرفیت کتاب در غنی‌سازی اوقات فراغت زندانیان مورد تاکید قرار گرفت.

بر این مبنا در طرح (نقطه رهایی) که پویش نذر کتاب را ویژه امور زندان‌ها تعیین کرد، در مرحله اول شاهد تامین کتب اهدایی به میزان ۱۰ هزار جلد و توزیع آن بین تمام کتابخانه‌های عمومی زندان‌ها و مراکز تامینی و تربیتی استان هستیم که کتابخانه مشارکتی امام خمینی (ره) زندان عادل آباد هم ۲هزار جلد کتاب را دریافت کرده است.

مدیرکل زندان‌های فارس با بیان اینکه هم اکنون نزدیک به ۱۵٠ هزار جلد کتاب در ۱۹ کتابخانه مشارکتی زندان‌ها به گروه‌های هدف ارائه خدمت می‌کند، افزود: بیش از ۷٠ درصد زندانیان عضو فعال کتابخانه‌ها هستند و خدمات کتابخانه‌ها در تمام اندرزگاه‌ها و خوابگاه‌ها در دسترس تمام زندانیان قرار دارد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا