خبر خوب فرهنگی: افتتاح ۱۱۰ مدرسه برکت در ۲۰ استان کشور

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۱۰ مدرسه برکت در ۲۰ استان کشور امروز سه‌شنبه با حضور حجت الاسلام محمدی گلپایگانیرئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برگزار شد.

این ۱۱۰ مدرسه با ۴۶۰ کلاس درس در مناطق محروم کشور و با سرمایه‌گذاری ۵۷۸ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام به بهره‌برداری رسیدند. مدرسه ۱۶ کلاسه شهید مدافع امنیت «آرمان علی‌وردی» در روستای فیروز بهرام اسلامشهر یکی از ۱۱۰ مدرسه است.

خبر خوب دیگر اینکه: کاهش انتظار زوجین جوان برای دریافت وام ازدواج

محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام درباره افتتاح این مدارس اظهارداشت: این بنیاد تعهد ساخت ۱۴ هزار کلاس درس را برعهده گرفته است و تا کنون ۱۰ هزار و ۷۵۰ کلاس درس ساخته و تحویل شده است.

وی درباره ساخت مدرسه شهید آزمان علی‌وردی نیز گفت: در اردیبهشت ماه تصمیم ساخت این مدرسه گرفته شد و طی پنج ماه این مدرسه در مقطع ابتدایی ساخته و به دانش آموزان فیروز بهرام تقدیم شد.

ترکمانه با بیان اینکه منطقه فیروز بهرام از سرانه آموزشی پایینی برخوردار است ، افزود: امیدواریم بتوانیم در این منطقه نیز با ساخت مدرسه سرانه آموزشی را افزایش دهیم.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)سال گذشته نیز تکمیل و افتتاح ۲ هزارمین مدرسه برکت با عنوان مجتمع ۲۴ کلاسه برکت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را اجرایی کرد.

خبر خوب دیگر اینکه: وام ودیعه مسکن تا پایان سال پرداخت می‌ شود

همچنین انعقاد تفاهم‌نامه احداث یکهزار مدرسه جایگزین کانکس در مناطق محروم و روستایی کشور در سال ۱۴۰۰، را در کارنامه خود دارد.

این بنیاد در حوزه عمرانی و طرح های زیربنایی؛ ساخت مدرسه ، ساخت مراکز بهداشتی و درمانی، پروژه‌های آب‌رسانی، ساخت پل و راه، ساخت مراکز فرهنگی و مذهبی، مشارکت در تکمیل مسکن محرومین را انجام می‌دهد.

در مجموع این بنیاد تاکنون قرارداد ساخت سه هزار و ۳۳۰ مدرسه را منعقد کرده و تاکنون ۲ هزار و ۱۱۰ مدرسه تکمیل و افتتاح شده است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا