خبر خوب علمی: ساخت تجهیزات خاص صنایع به همت جوانان ایرانی

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، محمدرضا فاضلی مدیرعامل شرکت اشکان تجهیز اسپادانا درمورد تولیدات این شرکت درزمینه تجهیزات پیشرفته مورد نیاز صنایع اظهار داشت: کشور در شرایط تحریم نیاز به تجهیزات پیشرفته دارد و تصمیم گرفتیم در جهت رفع نیازهای مهم صنعت کشور در برخی زمینه ها تجهیزات خاص بسازیم.

وی به تولید و تجاری‌سازی راکتورهای همزن‌دار تحت فشار اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین کاربرد و وظیفه این نوع راکتورها، ایجاد بستر مناسب برای انجام واکنش‌های شیمیایی و متناسب با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده است تا محصول مورد نظر ایجاد شود.

این فناور همچنین از طراحی و تولید کوپلینگ های مغناطیسی خبر داد و ادامه داد: تجهیزات کوپلینگ برای انتقال گشتاور از یک شفت یا الکتروموتور به کار می‌روند و در انتقال مایعات کاربردهای گسترده‌ای دارند.

خبر خوب دیگر اینکه: موفق به ساخت پرنده نقشه برداری هوشمند شدیم

فاضلی به سایر تجهیزات و دستگاه‌های تولید شده در این شرکت دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: از مهم‌ترین این تجهیزات می‌توان به اتوکلاوهای صنعتی، بیوراکتورها و میکسرهای ۲ پروانه‌ای سیاره‌ای اشاره کرد که به طور عمده در صنایع مختلفی از جمله آزمایشگاهی، دارویی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه بدون برخی از این تجهیزات، فعالیت های خاص که نیاز به دما و فشار و سرعت بالا داشته باشند امکان پذیر نیست، افزود: مهم‌ترین حوزه‌های کارکردی این تجهیزات را می‌توان صنایع نفت و پتروشیمی، شیمیایی، رنگ و رزین و چسب، سیمان و فولاد، پزشکی، شیشه، کامپوزیت، لاستیک، پلیمر و صنایع آزمایشگاهی دانست.

مدیرعامل شرکت اشکان تجهیز اسپادانا درمورد مزایای رقابتی تجهیزات ساخت این شرکت هم اظهار داشت: نمونه‌های مشابه خارجی این دستگاه‌ها با قیمت‌های خیلی بالا و بدون خدمات پس از فروش و گارانتی وارد می شوند اما دستگاه‌های ساخت این شرکت دانش‌بنیان علاوه بر داشتن خدمات پس از فروش و گارانتی یک‌ساله، به طور سفارشی و در تعامل با خریداران ساخته می‌شوند.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

فاضلی ادامه داد: ماهیت این دستگاه‌ها به گونه‌ای است که باید با مشتریان جلسات فنی برگزار کرد و به‌طور سفارشی طراحی و ساخته شوند تا ضمن این‌که نیاز آن‌ها برطرف می‌شود، از هزینه بیش از حد جلوگیری شود.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا