خبر خوب علمی: تولید سانتریفیوژ آزمایشگاهی با یک سوم قیمت نمونه وارداتی

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان توانستند با طراحی و تولید سانتریفیوژهای آزمایشگاهی بومی، نیاز حوزه تحقیقاتی و آزمایشگاهی کشور را تامین کنند.

محمدرضا حیدری، مدیرعامل شرکت مدرن آزمای پیشرو صنعت زنگان با اشاره به تولید و توسعه فناوری تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی عنوان کرد: سانتریفیوژ رومیزی تولید شده توسط این شرکت دانش‌بنیان در آزمایشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های حوزه زیست‌فناوری، سلولی، مولکولی و سلامت کاربرد دارد.

کار جداسازی بافت‌های مختلف نمونه‌های سیال در نمونه‌های آزمایشگاهی را انجام می‌دهد.

این فعال فناور ادامه داد: دستگاه سانتریفیوژ تولیدی شرکت‌با عملکرد منحصر به فرد و بر اساس استانداردهای بین‌المللی با قابلیت چرخش تا سرعت ۵۰۰۰ دور در دقیقه با الکتروموتور براشلس قادر است تا با ایمنی و کارایی بالا، نیاز صنعت آزمایشگاهی کشور را برطرف کند.

رفع نیاز آزمایشگاه‌ها با سانتریفیوژ بومی

حیدری درباره نحوه عملکرد سانتریفیوژ ایران‌ساخت توضیح داد: این دستگاه با استفاده از قانون گریز از مرکز و در اثر چرخش، نمونه‌های بیولوژیک مانند خون را حول محور خود در سرعت‌های مختلف می‌چرخاند و باعث جداسازی و ته نشین شدن مواد مختلف یک مخلوط یا محلول می‌شود.

مدیرعامل مدرن آزمای پیشرو صنعت زنگان، درباره ویژگی‌ها و مزایای این محصول توضیح داد: مهم‌ترین ویژگی این محصول در مکانیزم حرکتی آن است و تمامی قطعات در داخل شرکت طراحی و ساخته شده است. علاوه بر در دسترس بودن قطعات این دستگاه، خدمات پس از فروش آن نیز در دسترس مشتریان خواهد بود.

حیدری، با اشاره به مزایای قیمتی و صرفه‌جویی سانتریفیوز ایران‌ساخت گفت: قیمت محصول در مقایسه با محصولات مشابه،  ۳۰ درصد ارزان‌تر است.

ضمن این‌که در مقایسه با محصولات وارداتی ۷۰ درصد ارزان‌تر عرضه می‌شود. قیمت تمام شده این محصول برای مصرف کننده میانگین 600 میلیون ریال است در حالی‌که محصول وارداتی دو میلیارد ریال فروخته می‌شود.

اختلاف  ۷۰ درصدی بین این محصول و‌نمونه خارجی، صرفه جویی ارزی را به دنبال داشته است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا