خبر خوب علمی: به سمت تولید ۲۰ هزار مگاوات برق در حال حرکت هستیم

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، محمد اسلامی در حاشیه نشست هیات دولت اظهارداشت: یکی از مهمترین دستاوردهای ما این بوده که توانستیم از فسفات هم کیک زرد تولید کنیم تا به منابع پرتوزا که اورانیوم باشد، اضافه شود.

وی با بیان اینکه ماه گذشته همکاران ما توریم را هم به نتیجه رساندند، گفت: همچنین برای اینکه ما بتوانیم از راکتورهای کوچک مقیاس که از مواد پرتو زا به نام توریم و سدیم مذاب استفاده می کند بهره‌برداری کنیم تحقیقات در خصوص سوخت را در این ماه به نتیجه رساندیم.

خبر خوب دیگر اینکه: برای نخستین بار در کشور شبیه‌ساز راکتور هسته‌ای تولید شد

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: در سال های گذشته فقط یک نیروگاه برنامه ریزی و اجرایی شده بود که همان نیروگاه بوشهر است که ۱۰۲۰ مگاوات به طور پیوسته در ساعت برق تولید می کند و تا کنون هم ۵۹ میلیون کیلووات ساعت برق به شبکه تزریق کرده است.

اسلامی افزود: ما به سمت تولید ۲۰ هزار مگاوات در حرکت هستیم و مردم بدانند که ما باید هدف گذاری مشخص شده را دنبال می کردیم ولی باتوجه به فراز و نشیب هایی که در مسیر صنعت هسته ای بوده است، این موضوع کمی به تاخیر افتاده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم برنامه ای که مصوب شده و اخیرا هم مورد تاکید قاطع مقام معظم رهبری قرار گرفته است را با سرعت بهتر و بیشتری پیش ببریم و تولید برق را به سقف ۲۰ هزار مگاوات برسانیم.

پایگاه خبری امیدرسان، رسانه امیدبخش

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: ایران و آژانس تعامل پیوسته و پایدار دارند؛ روابط ما با آژانس براساس بیانیه اسفندماه با گروسی بر مبنای پادمان و ان.پی.تی است.

اسلامی افزود: در مورد ۲ مکان باقی مانده مدارک و مستندات را به آژانس ارسال کردیم، اگر مورد پذیرش واقع نشود روشنگری خواهیم کرد و مدارک و مستندات بیشتری ارایه خواهیم کرد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا