خبر خوب: صادرات زعفران ۵۲ درصد رشد کرد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، در پنج ماه نخست امسال ۸۱ هزار و ۵۲۱ کیلوگرم زعفران به ارزش ۸۸ میلیون دلار به ۴۷ کشور دنیا صادر شد که نسبت به مدت مشابه ۶۶ درصد در وزن و ۵۲ درصد در ارزش رشد داشته است.

سید روح اله لطیفی در این باره گفته است: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه بیش از ۸۱ هزار و ۵۲۱ کیلوگرم انواع زعفران به ارزش ۸۷ میلیون و ۹۹۰ هزار دلار به ۴۷ کشور صادر شده که متوسط ارزش صادراتی این محصول به هزار و ۸۰ دلار رسیده است .

وی افزود: مقصد اول صادرات زعفران ایران، در این مدت پنج ماهه کشور چین با خرید ۲۸ هزار و ۴۴۷ کیلوگرم به ارزش ۳۳ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۶۹۱ دلار بود.

خبر خوب دیگر اینکه: یک خودکفایی دیگر در راه است/ خودکفایی در تولید گندم در سال زراعی پیش‌رو

سخنگوی سابق گمرک در خصوص سایر مقاصد صادراتی طلای سرخ ایران گفت: امارات با خرید ۱۹ هزار و ۱۱۶ کیلوگرم زعفران به ارزش ۲۱میلیون و ۳۳ هزار دلار، اسپانیا با ۱۵ هزار و ۵۱۳ کیلوگرم به ارزش ۱۵ میلیون و ۹۲۵ هزار دلار؛

قطر با هفت هزار و ۱۲۳ کیلوگرم به ارزش ۷.۱ میلیون دلار و افغانستان با پنج هزار و ۵۸۳ کیلوگرم خرید زعفران به ارزش پنج میلیون و ۳۴۸ هزار دلار، مقاصد دوم تا پنجم صادرات زعفران ایران در. پنج ماه نخست امسال بودند.

وی افزود: ایتالیا با خرید دو هزار و ۳۰۴ کیلوگرم به ارزش یک میلیون و ۷۹۱هزار دلار، عمان یک هزار ۸۲ کیلوگرم به ارزش یک میلیون و ۴۷۳ هزار دلار، فرانسه ۹۰۷ کیلوگرم به ارزش ۹۱۷ هزار دلار؛

هند ۶۹۶ کیلوگرم به ارزش ۷۱۵ هزار دلار، کویت با ۶۲۹ کیلوگرم به ارزش ۶۴۳ هزار دلار مقاصد ششم تا دهم صادرات زعفران ایرانی از ابتدای فروردین تا پایان مرداد ماه امسال بودند.

سخنگوی کمیسیون روابط بین‌الملل و توسعه تجارت خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در خصوص سایر مقاصد صادراتی زعفران در پنج ماه نخست امسال گفت: آلمان، هلند، انگلستان، بلژیک، کانادا؛

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

بحرین، هنگ‌کنگ، استرالیا، تایوان، سوئد، ترکیه، مالزی، سوئیس، روسیه، قزاقستان، ویتنام، موریس، سنگاپور، تایلند، نروژ، رومانی، ژاپن، بنگلادش، اتریش، آفریقای جنوبی، پاکستان، فیلیپین،

نیوزیلند، اردن، اندونزی، کرواسی، برزیل، ایرلند، دانمارک، کره، بوسنی و هرزگوین و گرجستان مقاصد یازدهم تا چهل و هفتم صادرات زعفران ایرانی بودند.

عمده زعفران‌های صادراتی در بسته‌های کمتر از پنج گرم، پنج گرم تا ده گرم، ده گرم تا سی گرم و بالاتر از سی گرم و اندکی هم به صورت پودر صادر شده است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا