خبر خوب اقتصادی: ۷۶۷۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، رییس اتاق تعاون ایران گفت: عملیات اجرایی ساخت هفت‌هزار و ۶۷۰ واحد نهضت ملی مسکن در پنج استان سمنان، یزد، البرز، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی آغاز شده است و شاهد پیشرفت فیزیکی ۴۵ تا ۶۰ درصدی ساختمسکن هستیم.

ببهمن عبداللهی امروز (چهارشنبه) در نشست بررسی پیشرفت پروژه های نهضت مسکن ملی در اتاق های تعاون سراسر کشور اظهار داشت: سال گذشته در تفاهمنامه با وزارت راه و شهرسازی، مقرر شد ساخت ۲۰۰ هزار واحد در قالب نهضت ملی مسکن توسط این اتاق انجام شود.

وی افزود: به‌این منظور ٢۵٠ هزار نفر در سامانه اتاق تعاون برای مسکن ثبت نام کردند تا واحدها پس از ساخت تحویل آنان شود.

خبر خوب دیگر اینکه: تیم ملی تکواندو ایران قهرمان جام جهانی شد

رییس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه ساخت مسکن در پنج استان پیشرفت خوبی داشته است، گفت: اراضی توسط وزارت راه و شهرسازی در اختیار اتاق های تعاون در استان ها قرار گرفته است و در بعضی از استان ها شاهد پیشرفت ۴۵ تا ۶۰ درصدی ساخت مسکن هستیم.

وی بیان‌داشت: این واحدهای مسکونی در استان های البرز با ٨٠٠ واحد، سمنان با ٣٠٠ واحد، استان یزد با ٢ هزار واحد، سیستان و بلوچستان با چهار هزار واحد و خراسان جنوبی با ۵۷۰ واحد در حال ساخت است که امیدواریم از اواخر امسال تا پایان نیمه نخست سال آینده بخشی از این پروژه ها تحویل شود.

عبداللهی اضافه‌کرد: همچنین به‌منظور سرعت بخشی به ساخت مسکن در استان ها، با اهتمام وزارت راه و شهرسازی یک واحد فنی و مهندسی در اتاق تعاون ایجاد شده است که در آن متخصصان و کارشناسان از وزارت راه و شهرسازی نیز حضور دارند. در این راستا، پیش‌نویس قرارداد و آیین‌نامه‌ها تدوین شده است.

وی از تشکیل بانک اطلاعاتی پیمانکاران و سازندگان مسکن خبر داد و گفت: یکی از کارهای خوبی که در اتاق تعاون انجام شد تهیه بانک اطلاعات از سازندگان مسکن بود، در همین راستا فراخوان عمومی صادر شد، تعداد زیادی از شرکت های عمرانی، اتحادیه ها و تعاونی های مسکن شناسایی و فهرست شدند که جزو شرکت های برتر در کشور هستند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا