خبر خوب اقتصادی: نخستین کارخانه حوزه انرژی در صنعت برق راه اندازی شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ساخت و تهیه کالاهای آب‌ و برق (ساتکاب) با اعلام اینکه نخستین کارخانه حوزه انرژی کشور در صنعت برق راه‌اندازی می‌شود، گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان صنعت آب و برق در دستور کار است.

داود عابدی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق تهران در سال جاری، اظهار کرد: وزارت نیرو در راستای تحقق شعار سال با عنوان مهار تورم و رشد تولید و همچنین در راستای سیاست‌های ابلاغی دولت سیزدهم و ماموریت وزیر نیرو به شرکت ساتکاب، حمایت از شرکت دانش بنیان فناور و منتخب که نسبت به تولید اقلام راهبردی اقدام کرده‌اند، در دستور کار قرار دارد.

خبر خوب دیگر اینکه: ۷هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌ های حرارتی کشور افزوده شد

وی ادامه داد: در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق تهران، چند محور اساسی مدنظر قرار دارد که می‌توان به راه‌اندازی کارخانه تخصصی حوزه برق اشاره کرد که وزارت نیرو با مشارکت بخش خصوصی، نخستین کارخانه حوزه انرژی کشور در صنعت برق را راه‌اندازی می‌کند.

مدیرعامل شرکت ساتکاب با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب تفاهم‌نامه با بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران، مدنظر قرار خواهد داشت، ادامه داد: این مسئله در قالب طرح‌های راهبردی که نیاز کشور است، مدنظر قرار می‌گیرد و ساتکاب بر اساس ماموریت‌های تعریف شده در این حوزه به صورت تخصصی اقدام می‌کند.

عابدی با بیان اینکه شرکت مادرتخصصی ساخت و تهیه کالاهای آب و برق در حوزه‌های فناوری و هایتک ورود کرده است، ادامه داد: در سال جاری در پاویون دانش‌بنیان‌های شرکت ساتکاب به نمایندگی از وزارت نیرو، میزبان طرح‌های فناور و هایتک خواهیم بود.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

به صورت ویژه به مواردی نظیر سیستم کلیدهای تابلوهای جی آی اس، رله‌های حفاظتی، اینورترها، حوزه‌های تجدیدپذیر و محصولاتی که به صورت ۱۰۰ در صدی وارد می‌شود و به واسطه شرکت‌های دانش‌بنیان در حال بومی‌سازی است، توجه می‌کنیم.

وی بیان کرد: توجه به حوزه هوشمندسازی به ویژه اپراتور ملی اسکادا و حوزه هوش مصنوعی به ویژه در صنعت برق میزبان مجموعه‌های دانش بنیانی هستیم که بومی‌سازی را در دستور کار قرار داده‌اند.

سعی می‌کنیم در سطح تجاری‌سازی و توانمندسازی در خدمت این مجموعه‌ها باشیم و کمک کنیم حوزه بومی‌سازی در حوزه صنعت برق توسعه یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا