خبر خوب اقتصادی: رشد اقتصاد ایران در نیمه نخست سال ۲۰۲۳ به ۵.۸ درصد رسید

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، محمدرضا فرزین در جلسه روسای کل بانک مرکزی و وزرای منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین‌المللی پول (MENAP) که امروز (یکشنبه) در مراکش با سخنرانی خانم «گئورگیوا» مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول برگزار شد، با اشاره به موفقیت‌های دولت ایران در کنترل مهار تورم و رشد اقتصادی در ۶ ماه گذشته، افزود: دولت و بانک مرکزی به اجرای سیاست‌های تثبیت اقتصادی برای کنترل تورم و تحقق رشد اقتصادی پایبند است.

وی گفت: اقتصاد ایران پس از تحمل تکانه‌های مختلف، هم اکنون به پایداری لازم دست یافته است.

فرزین تصریح‌کرد: دولت و بانک مرکزی در واکنش به تکانه‌های بیرونی، بسته سیاستی شامل مجموعه ای از سیاست‌های متوازن به منظور تثبیت اقتصادی را طراحی و عملیاتی کرده است.

خبر خوب دیگر اینکه: میزان انرژی تحویلی به صنایع فولادی ۲۴.۷ درصد افزایش یافت

رئیس‌کل بانک مرکزی در ادامه این اجلاس بیان‌داشت: یکی از موضوعات اساسی کنونی اقتصاد ایران، مساله تورم است که کنترل آن همراه با حمایت از خانواده‌های آسیب‌پذیر از اهداف اساسی سیاست متوازن تثبیت است.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های مربوط به کنترل تورم و نقدینگی در ایران، ادامه‌داد: بانک مرکزی با اجرای سیاست‌های کنترلی ترازنامه بانک‌ها و سیاست‌های پولی مناسب، توانسته در جهت کاهش نقدینگی و مهار انتظارات تورمی، گام‌های اساسی بردارد.

این مقام مسوول تاکید کرد: دولت و بانک مرکزی به سیاست‌های پولی و مالی احتیاطی متعهد است و با توجه به مذاکرات جاری بین ایران و صندوق بین المللی پول و تلاش دو طرف، برای تقویت ارتباطات امیدواریم.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا