خبر خوب اقتصادی: تولید گندم در کشور از ۱۰‌ میلیون تن گذشت

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی گفت: امسال با وجود خشکسالی ها و تغییرات اقلیمی، میزان خرید تضمینی گندم در کشور از مرز ۱۰ میلیون تن گذشت.

علیرضا مهاجر با قدردانی از تلاش ها و زحمات کارشناسان بخش کشاورزی و گندمکاران در شکسته شدن رکورد تولید و خرید تضمینی گندم، افزود: در صورتی که عملکرد تولید غلات در سال زراعی جاری، بدون در نظر گرفتن دیم زارها، فقط در مزارع آبی به هفت تن افزایش یابد، ما در تولید گندم به طور کامل خودکفا خواهیم شد.

خبر دیگر اینکه: تولید نفت ایران به ۳.۴میلیون بشکه در روز رسید

وی در ادامه با اشاره به لزوم مصرف بهینه و متوازن کودهای فسفاته، پتاسه و ازته اضافه کرد: این امر می‌تواند منجر به افزایش عملکرد تولیدی مزارع غلات شود و این در حالی است که کشاورزان بیشتر از کود ازته استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه هیچ گونه محدودیتی در تامین کود وجود ندارد، ادامه داد: مصرف کودهای ازته به تنهایی با وجود این که ظاهر گیاه خیلی خوب رشد می‌کند و سبز می‌شود، اما باعث کاهش عملکرد خواهد شد.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی اظهار کرد: افزایش آگاهی و دانش کشاورزان از مصرف بهینه کود در مزارع موجب افزایش ضریب امنیت غذایی و ارتقای بهره وری در تولید می شود.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا