خبر خوب اقتصادی: تولید نفت ایران به ۳.۴میلیون بشکه در روز رسید

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با اعلام اینکه آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد تولید نفت ایران به سه میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است، گفت: در دولت سیزدهم زمینه افزایش صادرات نفت فراهم شد.

سید حمید حسینی درباره افزایش تولید نفت خام کشور در دولت سیزدهم افزود: آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد تولید نفت ایران به سه میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرده است، در حالی که تا چند وقت پیش تولید نفت ایران روزانه حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه بود.

خبر دیگر اینکه: ۹۰۰ هکتار از اراضی ملی دشت آزادگان رفع تصرف شد

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم زمینه افزایش تولید و صادرات نفت فراهم شد و در بازار هم تقاضا وجود دارد، توضیح داد: پیش‌تر این تولید را داشتیم، اما تعدادی از چاه‌ها را بسته بودیم، زیرا امکان فروش نفت را نداشتیم.

اکنون چاه‌ها باز و تعمیر شده‌اند و دوباره به چرخه تولید برگشته‌اند و می‌توانیم تولید را تا سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه افزایش دهیم.

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ادامه داد: اگر بخواهیم صادرات نفت را طبق برنامه هفتم توسعه از سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز برسانیم، باید برای هر بشکه نفت به صورت متوسط ۲۵ هزار دلار سرمایه گذاری کنیم.

اما اکنون به دلیل اینکه این چاه‌ها پیش‌تر مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفت، این فرصت را داریم تا تولید نفت حد سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز تولید نفت را افزایش دهیم.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع اخبار خوب و امیدبخش

حسینی درباره تولید نفت از میدان سپهر و جفیر گفت: به تازگی با برداشت نفت از میدان سپهر و جفیر حدود ۴۰ هزار بشکه به تولید اضافه شده که خبر خوبی است و می‌توانیم امیدوار باشیم که با افزایش تولید نفت به رشد اقتصادی کشور کمک شود.

وی خاطرنشان‌کرد: امسال بیشترین نرخ رشد اقتصادی مربوط به حوزه نفت بوده است؛ هم میزان تولید و صادرات افزایش پیدا کرده و هم با افزایش قیمت‌ها ارزش صادرات افزایش یافته است و توانسته رشد اقتصادی کشور را مثبت کند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا