خبر خوب اقتصادی: تولید فولاد ایران رشد ۷.۶ درصدی به خود گرفت

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، انجمن جهانی فولاد از رشد ۷.۶ درصدی تولید فولاد در ایران طی ماه نوامبر ۲۰۲۳ میلادی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ خبر داد و اعلام کرد: ایران همچنان در جایگاه دهم تولید جهانی فولاد قرار دارد.

انجمن جهانی فولاد گفته است: ۷۱ فولادساز بزرگ جهان طی ماه نوامبر ۲۰۲۳ میلادی (۱۰ آبان تا ۹ آذر ماه ۱۴۰۲) بیش از ۱۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی ۳.۳درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین طی مدت یاد شده، ایران توانست ۳ میلیون تن فولاد خام تولید کند که نشان از رشد ۷.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی دارد.

خبر خوب دیگر اینکه: یک محکوم به قصاص پس از ۷ سال به زندگی بازگشت

ایران با این میزان تولید همچنان در جایگاه دهم تولید جهانی فولاد قرار دارد.

تولید ۱.۷ میلیارد تن فولاد خام در ۱۱ ماه ۲۰۲۳

فولادسازان جهان طی۱۱ ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی یک میلیارد و ۷۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد تولید کردند که حاکی از رشد ۰.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲میلادی است.

این در حالی است که میزان تولید فولاد ایران از ابتدای ژانویه تا پایان نوامبر۲۰۲۳ میلادی با افزایش ۰۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی به ۲۸میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسید.

همچنین طی ۱۱ ماهه نخست سال جاری میلادی، چین با تولید ۹۵۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام همچنان صدرنشین تولید این محصول در جهان است.

پس از آن، هند با تولید ۱۲۸ میلیون و ۲۰۰هزار تن، ژاپن با تولید ۸۰ میلیون تن و ایالات متحده آمریکا با تولید ۷۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن و روسیه با تولید۷۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن فولاد خام توانستند به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم بایستند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا