خبر خوب اقتصادی: تولید برق نیروگاه اتمی از ۶۰ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه پانزدهم مردادماه با محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

اسلامی در این جلسه ضمن خوشامد گویی و تاکید بر اهمیت برگزاری این نشست‌ها جهت هماهنگی و هم‌افزایی بیشتر بین سازمان انرژی اتمی ایران و مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک این بازدیدها و رفت و آمدها در بالا بردن ظرفیت صنعت هسته‌ای کشور موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: در پرتو این توجه، رویکردها و سرمایه گذاری‌هایی که انجام می‌گیرد، پیشرفت کشور و توسعه رفاه ملی قابل لمس بوده و مردم عزیزمان از آن بهره مند می‌شوند.

خبر خوب دیگر این است که: استقرار هیات بازرسی در کنسولگری‌های نجف و کربلا

معاون رییس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه در این مقطع فعالیت سازمان انرژی اتمی ایران، رونق، پیشرفت و گسترش همه سرفصل‌های فناوری هسته‌ای با نگاه صنعتی سازی اهمیتی دو چندان داشت، گفت: این نگاه علاوه بر اینکه باعث ورود فناوری هسته‌ای به زندگی مردم و تاثیرگذاری آن در اقتصاد ملی می‌شود، همزمان می‌تواند مانع جهت‌گیری‌ها و هیاهوی هسته‌ای شود که دشمن به سبب آن ذهن مردم را بهم ریخته و برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران به دنبال یارگیری است.

وی ادامه داد: به این منظور لازم بود که یک برنامه آشکار و عملیاتی داشته باشیم تا هرچه بیشتر نشان دهنده صلح‌آمیز بودن اهداف ما باشد تا علاوه بر همراه کردن دوستان، اجازه اینکه انگشت اتهام بیشتر به سمت ما باشد را ندهیم. با همین هدف سند جامع چشم انداز ۲۰ ساله سازمان انرژی اتمی ایران و نقشه راه آن سیر مراحل تصویب را گذراند و در دستور کار قرار گرفت.

خبر خوب دیگر اینکه: تولید نفت ایران به ۳ میلیون و ۱۹۰ هزار بشکه رسید

وی ادامه داد: در این زمینه کار بزرگی اتفاق افتاد که جریان ساز شد و توانست یک حرکت متوازن و همه جانبه‌ای را با عملیاتی شدن همه سرفصل‌ها در این برنامه ایجاد کند. به عنوان مثال اگر به سمت تولید برق هسته‌ای حرکت شده، شرکت‌های لازم در این زمینه ایجاد و زمین‌ها نیز در استان‌های مختلف از جمله خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، گلستان و بوشهر انتخاب شده و یا در شرف تخصیص قرار گرفته و برای تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای هدف‌گذاری شده‌اند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا