خبر خوب اقتصادی: تامین کاغذ کتب درسی در داخل کشور

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در جلسه کارگروه کاغذ و نشر، تامین کاغذ آموزش و پرورش و کتب درسی دانش آموزان را از مهمترین اولویت‌های دولت عنوان کرد و اظهار داشت: دولت نسبت به تامین کاغذ مورد نیاز کتب درسی از محل تولید داخلی اهتمام جدی دارد و با همین رویکرد کارخانه‌های تولید کاغذ مورد حمایت قرار گرفته اند تا بتوان برای اولین بار بعد از انقلاب اسلامی در سال جاری کاغذ مورد نیاز کتب درسی را صرفا از طریق تولید داخل تامین کرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه رویکرد جدی دولت حمایت از تولید کنندگان کاغذ است، بانک مرکزی و بانک های عامل را مکلف کرد ارز و تسهیلات مصوب مورد نیاز کارخانه های تولید کاغذ را با اولویت در اختیار آنها قرار دهند تا روند تولید با مشکل مواجه نشود.

خبر خوب دیگر اینکه: به دانش‌ بنیان‌ها تسهیلات میلیاردی داده می شود

وی افزود: حمایت دولت در این زمینه جدی است اما کارخانجات تولید کاغذ هم باید طوری برنامه ریزی کنند که قیمت تمام شده کاهش پیدا کرده و قیمت تولید کاغذ داخلی قابل رقابت با کاغذ وارداتی باشد.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، برخی مسئولان دستگاه های ذیربط، مدیران عامل بانک های ملی و تجارت و مدیران کارخانه های تولید کاغذ نیز حضور داشتند، وزارت فرهنگ گزارشی از آخرین وضعیت مصوبات جلسه گذشته ارائه کرد.

در این نشست همچنین مقرر شد تامین و تخصیص ارز واردکنندگان کاغذ و خمیر کاغذ با اولویت انجام شود و سازمان برنامه و بودجه اعتبارات لازم برای خرید کاغذ مورد نیاز کتب درسی را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد.

مشکل ثبت کاغذ ناشران در سامانه جامع تجارت و همچنین ترخیص کاغذ مطبوعات از گمرکات از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که مقرر شد وزارت صمت این موضوع را پیگیری و مشکل را مرتفع کند.

خبر خوب دیگر اینکه: نسل جدید تاسیسات جذب مستقیم کربن از هوا ساخته شد

در این جلسه همچنین مقرر شد در بازرسی و توقیف انبار کاغذ ناشران یا وارد کنندگان هماهنگی لازم با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود و در عین حال با واردکنندگانی که پس از دریافت ارز برای واردات تعلل ورزیده اند، برخورد قانونی صورت پذیرد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا