خبر خوب اقتصادی:۹۰ فروند هواپیما به چرخه پروازی اضافه شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از طراحی و ساخت ۲ هزار قطعه مورد نیاز صنعت هوایی در کشور خبر داد و گفت: ۹۰ فروند هواپیما طی دو سال گذشته و در دولت سیزدهم به چرخه پروازی کشور اضافه شد.

محمد محمدی بخش در مورد افزایش تعداد ناوگان هوایی در دولت سیزدهم، اظهار کرد: در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ بهترین حدود ۱۰۰ فروند هواپیمای فعال داشتیم و امروز به حدود ۱۹۰ فروند هواپیما رسیده است که برنامه داریم تا پایان سال به ۲۵۰ فروند هواپیمای فعال برسد.

خبر خوب دیگر اینکه: ۳۲ خودروی شوتی قاچاقچیان در هرمزگان توقیف شد

وی با اشاره به اینکه ناوگان خیلی خوبی در کشور داریم، افزود: در دو سال گذشته حدود ۵۰ فروند هواپیمای زمینگیر به چرخه پروازی بازگشتند و حدود ۴۰ هواپیما هم خریداری و وارد کشور شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه نهضت تعمیر در حال انجام است و اورهال هواپیماها انجام می‌شود، گفت: اقدامات بزرگی در حال انجام است به طوری که حدود ۲ هزار قطعه مورد نیاز در داخل کشور طراحی و ساخته شده و استانداردهای لازم را دارد.

با ظرفیت‌سازی که در حوزه شرکت‌های دانش بنیان انجام و مجوزهایی که داده شد، یک جهش رخ داد. البته صادرات قطعات مصرفی را هم داریم؛ ولی بیشتر برای نیاز خود قطعات تندمصرف را تولید می‌کنیم.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا