خبر خوب اجتماعی: وضعیت مخازن سدهای کشور بهتر شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، سخنگوی صنعت آب گفت: فعالیت مناسب سامانه بارشی در هفته جاری و برنامه‌ریزی‌های انجام شده به منظور استفاده حداکثری از آب‌های بهنگام و رواناب‌ها، موجب بهبود نسبی در وضعیت مخازن سدهای کشور شد.

فیروز قاسم‌زاده افزود: برنامه‌ریزی‌های انجام شده به منظور ذخیره‌سازی حداکثری رواناب حاصل از بارش‌ها و فعالیت مناسب سامانه بارشی در هفته جاری، موجب بهبود نسبی وضعیت مخازن سدهای کشور شد.

وی یادآور شد: آخرین آمار دریافتی از سدهای کشور نشان می‌دهد تا انتهای آبانماه، ورودی سدهای کشور به حدود ۲.۸ میلیارد مترمکعب رسیده که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

خبر خوب دیگر اینکه: بزرگترین شهرک علمی فناوری در تهران احداث می‌شود

سخنگوی صنعت آب اظهارداشت: خروجی از سدهای کشور نیز در همین بازه زمانی، حدود ۴.۷ میلیارد متر مکعب بوده است که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد رشد داشته و این نشانگر تأمین آب بیشتر از محل سدها، برای مصارف مختلف، نسبت به سال گذشته است.

قاسم زاده موجودی حال حاضر مخازن سدهای کشور را با ۴۰ درصد پرشدگی، معادل ۱۹.۸ میلیارد متر مکعب عنوان کرد و گفت: این میزان نشانگر ۱۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته است.

وی به تحقق نیافتن پیش‌بینی‌های فرانرمال بارشی برای پاییز ۱۴۰۲ اشاره کرد و اظهار داشت: با این شرایط، دو موضوع مدیریت مصرف و آبگیری مناسب مخازن سدها برای تحقق برنامه مصرف در طول سال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید مورد توجه ذی نفعان و ذی مدخلان قرار بگیرد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا