خبر خوب اجتماعی: در سال قبل ۱۸۵ زندانی جرایم غیرعمد یزدی آزاد شدند

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی تعداد ۱۸۵ مددجو جرایم غیر عمد در سال ۱۴۰۲ به همت نیکوکاران این استان خبر داد.

سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد گفت: در سال گذشته با کمک نیکوکاران استان یزد تعداد ۱۸۵ زندانی جرایم غیر عمد از زندان‌های استان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

عظیمی افزود: رقم بدهی این زندانیان مبلغ ۳۴۸ میلیارد و ۷۳۱ میلیون تومان بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایت‌مندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ ۳۱۰ میلیارد و ۶۳۷ میلیون تومان از این مبلغ تامین گردید.

مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک‌های عامل مبلغ ۳۸ میلیارد و ۹۴ میلیون تومان به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۱۸۵ نفر و بازگشت آن‌ها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

این مقام مسئول گفت: مردم دارالعباده یکی از بخشنده‌ترین افراد در ایران اسلامی بودند و شکات پرونده‌ها خود به مانند خیر عمل کرده و در جلساتی متعددی که اعضا کمیته صلح و سازش ستاد مردمی دیه استان یزد با آن‌ها برگزار می‌کنند در تسهیل شرایط آزادی زندانیان تحت این ستاد مردمی به میزان ۴۲ درصد از مبلغ کل بدهی‌های خود را گذشت کردند که جزو رتبه‌های برتر در کشور هستند.

 وی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: از این تعداد آزاد گردیده تعداد ۱۱۹ مددجو مربوط به محکومین مالی، تعداد ۵۳محکوم مربوط به پرداخت مهریه، تعداد ۱۰محکوم مربوط به پرداخت نفقه و تعداد ۳ محکوم نیز مربوط به دیه حوادث کارگاهی بودند.

عظیمی گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۳۱ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی و تعداد ۱۵۴ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک‌های عامل از زندان آزاد گردیدند که از این تعداد ۱۹ مددجو زن و ۱۶۶ مددجو نیز مرد بودند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا