خبر خوب اجتماعی: در سال جاری۱۹۴ چند قلوزایی در کردستان ثبت شده است

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، چندقلوزایی یک نوعی از بارداری است که نتیجه این نوع بارداری متولد شدن دو یا چند فرزند می باشد. معمولا اینگونه است که سه یا چهارقلوها غیر همسان بوده وخیلی شبیه هم نیستند.

این رویه در نتیجه استفاده از داروهای تحریک تخمک گذاری امکانپذیر می‌ باشد. البته باید این را هم گفت چندقلوزایی ممکن است شامل چندقلوهای همسان، غیر همسان یا ترکیبی از هر دوی این موردها باشد.

در هر حال در خصوص چندقلوزایی در استان کردستان علی جوکار گفت: طی شش ماهه اول امسال ۱۰ هزار و ۷۸۸ واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت احوال کردستان با اشاره به اینکه از تعداد ولادت‌های ثبت شده ۷ هزار و ۸۹۹ ولادت شهری و ۲ هزار و ۸۸۹ بوده است، افزود: تعداد ولادت ثبت شده پسران ۵ هزار و ۵۷۵ و تعداد ولادت ثبت شده دختران ۵ هزار و ۲۱۲  واقعه بوده است.

وی تصریح کرد: طی نیمه اول امسال در هر ماه به طور متوسط یک هزار و ۸۷۴ واقعه و در هر ساعت به طور میانگین ۲.۵ واقعه ولادت در استان به ثبت شده است.

خبر خوب دیگر اینکه: کاهش انتظار زوجین جوان برای دریافت وام ازدواج

مدیرکل ثبت احوال کردستان اضافه کرد: بیشترین ولادت ثبت شده مربوط به مادران گروه سنی ۳۰ تا ۳۴ سال با حدود ۳۰.۲ درصد است.

جوکار اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۳۹۵ واقعه از مجموع ۱۰ هزار و ۷۷۸ ولادت‌های ثبت شده در استان طی شش ماهه سال جاری تک‌زایی و ۱۸۹ واقعه به صورت دوقلوزایی بوده است، گفت: در همین مدت در مجموع پنج مورد ۳ قلوزایی در استان به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: بیشترین دوقلوزایی‌ها در استان با ۵۰ مورد مربوط به شهرستان سنندج و کمترین آن مربوط به شهرستان سروآباد است.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا