خبر خوب اجتماعی: ارائه خدمات رایگان به ۹۰۰ مادر باردار و شیرده همدانی

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان گفت: ۹۰۰ مادر باردار و شیرده در سطح استان زیرپوشش برنامه حمایت غذایی کمیته امداد هستند و خدمات رایگان دریافت می کنند.

محمدرسول شیخی زاده با اشاره به اجرای برنامه رفع سوء تغذیه مادران باردار و شیرده اظهار کرد: ماهانه بُن کارت خانوارهای تحت حمایت و زنان باردار و شیرده در سطح استان که جزو دهک های درآمدی یک تا پنج جامعه هستند، برای خرید کالاهای خوراکی تا سقف سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال شارژ می شود.

خبر خوب دیگر اینکه: جلوگیری از رشد تومور با کمک نانوذرات الماس

از ابتدای سال جاری تاکنون بن کارت ۹۰۰ نفر از مادران باردار و شیرده مشمول و نیازمند دریافت خدمات بهبود تغذیه‌ای در استان همدان با اعتبار ۲۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال شارژ شده است.

طرح سلامت مادران و حمایت از مادران باردار و شیرده در مناطق محروم به عنوان یکی از ماموریت‌های کمیته امداد قرار دارد و برنامه‌ بلندمدتی برای رفع سوء تغذیه و حمایت از زنان باردار و مادران شیرده در معرض خطر سوء تغذیه تدوین شده است.

شناسایی مادران باردار و شیرده دچار سوء تغذیه توسط مراکز بهداشت و درمان صورت می گیرد و شارژ بُن‌کارت تغذیه و پیگیری دریافت سبد غذایی خانواده‌ها از جمله وظایف کمیته امداد در این طرح است.

جامعه هدف با شارژ بُن کارت های خود به صورت ماهیانه می توانند با حضور در فروشگاه ها معرفی شده توسط مراکز بهداشت نسبت به تهیه بسته پروتئینی و حبوبات اقدام کنند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا