تاکسی اینترنتی ایرانی از اوبر جلو زد

اسنپ با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده که اسنپ تهران از اوبر در تمامی شهرهای بزرگ دنیا مشتریان بیشتری دارد و دستیابی به چنین موفقیتی در عرض تنها سه سال اسنپ را به یکی از بهترین شرکت های اینترنتی دنیا از نظر سرعت رشد مبدل کرده است.

در دو سال اخیر، خاورمیانه به یکی از کانون های توجه شرکت ها و سرمایه گذاران بزرگ بین المللی مبدل شده و برخی غول های دنیای فناوری برای خرید شرکت های خلاق محلی در این بخش از جهان اقدام کرده اند. به عنوان مثال می توان از خرید شرکت کریم توسط اوبر با پرداخت ۳٫۱ میلیارد دلار خبر داد. کریم نیز خدماتی مشابه با اوبر و اسنپ در کشورهای عربی ارائه می کند.

بررسی های موسسه تحقیقاتی Magnitt نشان می دهد، از سال ۲۰۱۵ بدین سو، سرمایه‌گذاری و صرف بودجه در حوزه استارت اپ‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا سالانه ۵۰ درصد رشد داشته و پیش بینی می شود این روند ادامه یابد.

تحریم های دولت ترامپ علیه ایران، اگر چه سرمایه گذاران آمریکایی و اروپایی را از این کشور دور کرده، اما باعث شده سرمایه گذارانی مانند ام تی ان از آفریقای جنوبی که قبلا در حوزه مخابرات ایران سرمایه گذاری کرده بود، بر روی اسنپ هم سرمایه گذاری کند. اسنپ هم اکنون در ۳۴ کشور فعال است و ۱٫۵ میلیون نفر راننده با آن همکاری می کنند. اسنپ یکی از پنج شرکت برتر ارائه دهنده خدمات کرایه تاکسی در جهان است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا