بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ کامیون و خودروی توقیفی فقط در سه استان تهران، کرمان و آذربایجان شرقی تعیین تکلیف شد

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، در پی تاکیدات دادستان کل کشور مبنی بر تسریع در تعیین تکلیف خودروهای توقیفی و در کمتر از دو ماه بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ کشنده و خودروی توقیفی فقط در سه استان تهران، کرمان و اردبیل تعیین تکلیف شد.

پس از انتصاب حجت الاسلام والمسلمین موحدی به سمت دادستان کل کشور و حسب دستورات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر تعیین تکلیف وسایل نقلیه توقیفی در پارکینگ‌ها، تسریع در این موضوع در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفت.

بدین منظور انجام بازدیدهای میدانی متعدد و مستمر توسط حجت الاسلام والمسلمین موحدی و معاونین دادستان کل به صورت جدی دنبال شده و تمامی دادستان‌های سراسر کشور ملزم به سرعت‌دهی به این ماموریت گردیدند.

بازدید دادستان کل کشور از اداره کل گمرک تهران و پارکینگ کشنده‌های توقیفی شهرستان جلفا و همچنین بررسی میدانی پارکینگ‌های کرمان و مشهد از جمله اقدامات حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی در این راستا بود‌ه است.

همچنین حجت‌الاسلام موحدی بمنظور نظارت دقیق‌تر و اطلاع از آخرین وضعیت استانها، دستور تشکیل هیات مرکزی پیگیری وضعیت اموال بلاتکلیف را با حضور چندتن از معاونین در دادستانی کل صادر نمودند تا این هیات ضمن انجام بازدیدهای میدانی و منظم، گزارش اقدامات صورت گرفته را به صورت هفتگی گزارش نمایند.

خبر دیگر اینکه: هیات مرکزی پیگیری وضعیت اموال بلاتکلیف در دادستانی کل کشور تشکیل شد

اکنون و در کمتر از دو ماه از صدور دستورات ویژه توسط دادستان کل کشور، بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ کشنده و خودرو فقط در سه استان تهران، کرمان و اردبیل تعیین تکلیف گردیده و بفروش رسیده است.

در این خصوص علی صالحی دادستان تهران خبر از تعیین تکلیف ۴ هزار و ۲۶۴ کشنده از گمرک تهران داد.

صالحی در این رابطه گفت: پس از بازدیدی که در اوایل مهرماه سال جاری در معیت دادستان کل کشور از اداره کل گمرک تهران صورت گرفت حسب مهلت دو هفته ای حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی جهت تعیین تکلیف هرچه سریعتر کشنده‌های دپو شده، اقدامات حقوقی و قضایی لازم انجام پذیرفت.

وی ادامه داد: علت دپوی این تعداد کشنده عدم هماهنگی بین وزارت صمت، بانک مرکزی و سازمان استاندارد بود که با صدور دستور و پیگیری‌های صورت گرفته موانع موجود جهت ترخیص این کشنده‌ها برطرف شد.

دادستان تهران افزود: اکنون تعداد بسیار زیادی از این کشنده‌ها تحویل مالکین خود شده و تعدادی هم که بعلت انجام ندادن روال قانونی توسط مالکین باقی مانده است به سازمان اموال تملکیی تحویل داده خواهد شد‌.

همچنین مهدی بخشی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از تعیین تکلیف و فروش یک هزار و ۷۰۰ خودروی توقیفی در این استان خبر داد.

خبر دیگر اینکه: ۹۰ فروند هواپیما به چرخه پروازی اضافه شد

بخشی با اشاره به دستور و تاکید ویژه دادستان کل کشور بمنظور تسریع در تعیین تکلیف خودرو‌های توقیفی در این استان گفت: در این راستا تمام ظرفیت‌های موجود به کار گرفته شد و با یک اقدام جهادی و در دو مرحله این تعداد خودرو تعیین تکلیف شده و به فروش رسیدند.

البته باید توجه داشت که پیگیری تعیین وضعیت خودروهای توقیفی امری ادامه‌دار خواهد بود تا دیگر شاهد دپوی خودروهای جدید در پارکینگ‌های استان کرمان نباشیم.

همچنین بابک محبوب علیلو دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی از تعیین وضعیت ۳۷۰ کشنده توقیفی در این استان خبر داد و گفت: پس از حضور و بازدید میدانی حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی از پارکینگ کامیون‌های توقیف شده در تاریخ ۱۲ مهرماه، اقدامات لازم در این خصوص با سرعت پیگیری شد.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع و در راستای صیانت از حقوق عامه، در حال حاضر از ۵۰۴ کشنده موجود در پارکینگ خودروهای توقیفی، ۳۷۰ دستگاه تعیین وضعیت شده و الباقی که حدود ۱۳۴ دستگاه است به زودی تکلیف آنها مشخص و از پارکینگ‌ها تخلیه خواهند شد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا