انتقال آب خزر به فلات مرکزی از زبان وزیر نیرو

رضا اردکانیان وزیر نیرو در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی در پاسخ به این پرسش که نمایندگان استان‌های شمالی با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی مخالف هستند و برنامه وزارت نیرو در این‌ باره چیست، گفت: وزارت نیرو هیچ طرحی را بدون مطالعه عملیاتی و اجرا نمی‌کند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس هم قطعا از این نظر وزارت نیرو که ما باید طرح‌های مطالعاتی داشته باشیم حمایت می‌کنند، تصریح کرد: انجام کار مطالعاتی به معنای اینکه پروژه‌ای حتما اجرایی و انجام می‌شود نیست بلکه مطالعه انجام می‌شود که آیا پروژه‌ای عملیاتی بشود یا خیر؟

وزیر نیرو ادامه داد: کار مطالعه بر روی یک پروژه به این معنی است که تحلیل هزینه و فایده شود و ملاحظات فنی و زیست محیطی پروژه در نظر گرفته شود.

اردکانیان با تاکید بر اینکه تامین آب شرب برای مردم به بهترین نحو و از هر طریقی با رعایت ملاحظات، وظیفه دولتهاست، گفت: بنده این اطمینان را به نمایندگان استان مازندران و سایر استان‌هایی که در معرض چنین طرحی هستند دادم که هیچ پروژه‌ای بدون انجام مطالعات دقیق عملیاتی و اجرایی نمی‌شود.

وزیر نیرو تصریح کرد: اگر پروژه‌ای را شروع کنیم حتما همه از قبل توجیه شده‌اند که این کار باید انجام شود و اگر شروع نکردیم باز هم همه توجیه شده‌اند که چرا پروژه عملیاتی نشده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا