افزوده شدن درس محیط زیست به دروس دانشگاه علوم قضایی

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی از جمله مصادیق مهم حقوق عامه بوده که دادستانی کل کشور نیز به این امر مهم توجه نموده و بر حفاظت و مراقبت از محیط زیست و منابع طبیعی تاکید فراوان داشته است.

برگزاری جلسات مختلف با مدیران و مسئولان سازمان محیط زیست و برگزاری وبینار تخصصی از جمله اقدامات دادستانی کل در راستای حمایت از محیط زیست می‌باشد.

تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم این حوزه و بهره‌مندی از قضات مجرب و متخصص از جمله دغدغه‌های مهم مدیران و مسئولان سازمان محیط زیست که در جلسات مختلف به آن پرداخته شده و حجت الاسلام و المسلمین موحدی نیز بر اهمیت این دو مسئله تاکید داشته اند.

باید گفت که بمنظور تخصصی شدن رسیدگی به جرائم حوزه محیط زیست، در حال حاضر شعب تخصصی این جرائم در دادسرا و دادگاه های کشور ایجاد شده است.

با این حال دادستان کل کشور با هدف آموزش تخصصی و هدفمند جرائم محیط زیستی پیشنهاد افزوده شدن واحد درسی حقوق محیط زیست و منابع طبیعی را در جلسه با رئیس دانشگاه علوم قضایی مطرح و بر کارکرد و اثرگذاری بالای آن در افزایش سطح علمی دانشجویان تاکید نمود.

رئیس دانشگاه علوم قضایی با استقبال از این پیشنهاد اکنون از افزوده شدن عنوان درسی محیط زیست و منابع طبیعی به دروس مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته این دانشگاه خبر داد.

تجزیه و تحلیل مبانی حقوق محیط زیست داخلی و بین المللی و مقررات مربوط به آن و همچنین نظام حقوقی حاکم بر منابع طبیعی و اراضی ملی  از جمله اهداف اصلی افزوده شدن این عنوان درسی به واحدهای درسی کارشناسی ارشد دانشگاه علوم قضایی می‌باشد.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا