افزایش ۲۰ درصدی مستمری «مددجویان» از ابتدای سال آینده/پیگیری توزیع مرحله دوم بسته حمایتی

فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد درباره «توزیع بسته حمایتی به مددجویان»، اظهار داشت: دولت به ما قول داد در سه مرحله بسته حمایتی تا پایان سال جاری بین مددجویان توزیع شود که اکنون توزیع یک مرحله آن به پایان رسیده است. 

وی ادامه داد: رئیس جمهور به صورت مکتوب به واعظی رئیس دفتر خود و وزیر رفاه نوشتند که علاوه بر توزیع یک مرحله بسته حمایتی مددجویان، دو مرحله دیگر نیز به مددجویان کمیته امداد تا پایان سال جاری بسته حمایتی اختصاص یابد که یک مرحله آن در دهه فجر به مددجویان داده شد. 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اضافه کرد: در این خصوص پیگیری انجام دادیم؛ البته توقع داشتیم که دو مرحله باقی مانده از توزیع بسته‌های حمایتی به مددجویان داده شود که هنوز این موضوع اتفاق نیفتاده است و ما در حال پیگیری آن هستیم. 

رهبر خاطرنشان کرد: درخواست داشتیم با توجه به سختی توزیع اقلام و اینکه در برخی مناطق دورافتاده دسترسی مددجویان به همه کالاهای مورد نیاز امکان‌پذیر نیست، یا همه کالاهایی که مددجویان در شهرها می‌توانند تهیه کنند، امکان تهیه آنها در همه جا وجود ندارد، مبلغ مربوطه به صورت نقدی به حساب مددجویان واریز شود تا آنها با توجه به نیاز خودشان کالای مورد نیاز را تهیه کنند. 

وی درباره «پرداخت عیدی به مددجویان کمیته امداد»، بیان داشت: هر سال به اندازه یک مستمری پرداختی ماهانه، به مددجویان عیدی داده می‌شد که اگر تأمین اعتبار شود، امسال نیز این عیدی به مددجویان پرداخت می‌شود. 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد درباره «زمان افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد»، افزود: این افزایش ۲۰ درصدی مستمری از ابتدای فروردین سال ۹۸ اعمال خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا