افتتاح خط ۶ مترو با حضور رییس جمهور، فروردین سال آینده

در پایان صد و سی و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران محسن هاشمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل جلسه هم‌اندیشی که با حضور شهردار تهران برگزار شد جلسه صحن با کمی تأخیر آغاز شد.

وی افزود: در ادامه این جلسه نامه فرمانداری تهران در خصوص برنامه سوم توسعه مطرح شد و با توجه به مواردی که اعضای شورا ارائه دادند این نامه از دستور جلسه خارج شد و اعضای شورای شهر بر نظر خود باقی ماندند.

هاشمی گفت:در ادامه نامگذاری برخی از معابر و خیابان‌های شهر تهران مطرح شد و نهایتاً به تصویب رسید.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در ادامه این جلسه ۴۰ پلاک ثبتی در خصوص برج‌باغ‌ها مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

هاشمی گفت: در ادامه این جلسه در خصوص لایحه یکپارچه‌سازی امداد و نجات مواردی مطرح شد که مصوبه قبلی آن مربوط به سال ۹۳ بود و مصوبه اخیر شورای شهر تهران نسبت به ارائه لایحه یکپارچه‌سازی امداد و نجات است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در جلسه هم‌اندیشی چه مواردی مورد بحث قرار گرفت، گفت: گزارشی را شهردار تهران در خصوص راه‌اندازی بخشی از خطوط ۶ و ۷ مترو ارائه دادند که مقرر شد بخشی از خط ۶ مترو تهران در فروردین ماه سال آینده با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شود و البته خط ۶ مترو ایستگاه‌ها و قطارهای آن در حال تردد است و با حضور رئیس‌جمهور افتتاح وسیع می شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: مواردی در خصوص سیمان ری مطرح شد که به جای دیگر منتقل شده است و توافقاتی در این خصوص با دولت داشته‌ایم تا تبدیل به موزه صنعتی و سیمان شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: مواردی در خصوص انتصابات در شهرداری تهران مطرح شد که شهردار تهران توضیحاتی دادند و اینکه انتصاب اخیر در برج میلاد و برنامه‌هایی که برای این برج دارند.

وی گفت:‌ در انتها موضوع برج‌باغ‌ها مطرح شد که البته بدون حضور شهردار تهران بود و بررسی میدانی بازتاب این موضوع در رسانه‌ها مطرح شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا