افتتاح اولین پارک رویایی ایران در موزه دارآباد

مجید نوائیان، مدیر موزه طبیعت و حیات وحش ایران، دارآباد اظهار داشت: مجموعه رویا پارک در نوروز ۹۸ افتتاح شد تا در کنار دو مجموعه هیومن پارک و دکترلند بعنوان یک مجموعه آموزشی  بتوانند  مراجعین را به چالش علمی بکشانند تا آنها از نزدیک با عملکرد بدن انسان و مشاغل دنیای پزشکی آشنا شوند.

وی افزود: رویا پارک با تمام توان داخلی ساخته شده و مشتمل بر ۱۰۰ آیتم است  که حواس پنجگانه انسان به‌خصوص بینایی را به چالش می ‌شد.

نواییان تصریح کرد: ساخت رویا پارک یکسال و نیم به طول انجامید و از پنج بخش سه بعدی شامل ایران و بین الملل،آینه ها شامل اتاق بی نهایت ها و اتاق کروی،جاذبه در برگیرنده، اتاق وارونه و در نهایت بخش تاریک تشکیل شده است. 

وی افزود: این موزه به عنوان یکی از مراکز فرهنگی- تفریحی شهر تهران و یکی از جاذبه های گردشگری شمال تهران است که در ایام نوروز به طور میانگین روزانه  میزبان هزار نفر بود.

مدیر موزه دارآباد تصریح کرد: مجموعه دارآباد به منظور ایجاد تنوع و جذابیت در بازدید، نوروز امسال اقدامات متنوعی نظیر افتتاح سالن زیستگاه عقرب، راه اندازی ایستگاه لمس حیوانات، گریم و نمایش کودک، ایستگاه عکاسی و… را انجام داده بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا