آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان فارس

مدیرکل زندان‌های فارس از آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در استان فارس خبر داد و گفت : با کمک خیران و ستاد دیه استان، سال گذشته ۵۲۱ زندانی جرایم غیر عمد با بدهی بیش از ۷۶۵ میلیارد تومان از بند زندان‌های استان آزاد شدند.

به گزارش پایگاه خبری امیدرسان ، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های فارس در آئین جشن گلریزان که به مناسبت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد ضمن قدردانی از مشارکت مردم و نیک اندیشان فارسی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در استان فارس ، اظهار داشت: با کمک خیران و ستاد دیه استان، سال گذشته ۵۲۱ زندانی جرایم غیر عمد با بدهی بیش از ۷۶۵ میلیارد تومان از بند زندان‌های استان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه شکات پرونده‌ها بزرگترین حامی و خیر ستاد دیه محسوب می‌شوند و در سال گذشته ۳۰۵ میلیارد تومان از حقوق خود گذشتند، گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵۰ نفر محکوم مالی و مابقی به جرم تصادفات، دیه، نفقه، مهریه و حوادث کارگاهی در زندان‌ها منتطر دستان پر مهر و سخاوت خیران است.

مدیرکل زندان‌های فارس با اشاره به اینکه استان فارس از استان‌های برتر درآزادسازی زندنیان جرایم غیرعمد است که این نشان از همت والای خیران است، ادامه داد: تولیت آستان مقدس رضوی و دبیرخانه‌های استان، سپاه فجر استان فارس، ستاد دیه و مراجع قضایی عنایت ویژه‌ای در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد دارند.

ابراهیم در ادامه اعلام کرد که متاسفانه استان فارس در سطح کشور به لحاط مسائل اقتصادی و خشکسالی جزو ۳ استان زندانیان غیرعمد است.

آیت‌الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز بیان کرد: الحمدالله باز هم سفره‌ای برای خیر و خدمت گسترده شد و شما نیک‌اندیشان در این محفل جمع شده‌اید تا دست افتاده‌ای را بگیرید تا افرادی که در بند زندان هستند رهایی یابند.

محمد هادی ایمانیه استاندار فارس نیز با بیان اینکه هدف جشن‌های گلریزان این است که بتوانیم کمک خیران را برای حمایت مالی از محکومان مالی جرائم غیرعمد جذب و جمعی از زندانیان را آزاد کنیم، گفت: اولویت ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد، بانوان هستند.

سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس هم با اعلام اینکه تعداد ۳۹ زندانی خانم با بدهکاری ۲۰ میلیارد تومان در زندان نگهداری می‌شوند، افزود: تلاشمان بر این است تا در سال جاری همه بانوان زندانی زن را آزاد کنیم.

وی در ادامه این خبر خوب با اعلام اینکه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در استان فارس نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: در سال گذشته ۳ هزار زندانی آزاد و ۹ هزار پابند الکترونیک بجای حبس دادیم.

همچنین بخوانید:

خبر خوب از آزادی ۲۴۳ زندانی در استان کردستان

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا